Politechnika Białostocka włączyła się w sieć ECSITE
Politechnika Białostocka została członkiem ECSITE - Europejskiej Sieci Centrów i Muzeów Nauki. Oznacza to, że uczelnia dołączyła do ponad 400 instytucji z 50 krajów zrzeszonych w sieci i wspólnie działających na rzecz popierania postępu, promocji nauki i techniki w społeczeństwie.
sxc.hu
Wśród członków grupy ECSITE są centra nauki, muzea techniki, historii naturalnej, organizatorzy festiwali nauki, uczelnie, ośrodki i firmy badawcze, organizacje badawcze. Stowarzyszenie ułatwia dialog pomiędzy instytucjami członkowskimi, łączy je w projekty, zapewnia pomoc w spotkaniach, podczas których wymieniane są doświadczenia i pomysły w dziedzinie popularyzacji nauki.
W Polsce do sieci należą m.in.: warszawskie Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nauki Experyment z Gdyni, Centrum Hewelianum z Gdańska, Centrum Nauki Skłodowska-Curie - Katowickie Towarzystwo na Rzecz Budowy czy łódzki Park miniatur.
Członkowstwo w ECSITE umożliwi Politechnice Białostockiej m.in. udział w projekcie PLACES realizowanym w ramach programu unijnego.
Pierwszym wydarzeniem w ramach założeń projektu PLACES będzie zaproszenie na Politechnikę Białostocką odjazdowej wystawy matematycznej Imaginary - oczami matematyki z Instytutu Badań Matematycznych w Oberwolfach. Otwarcie wystawy połączone z Interaktywnym testem IQ oraz wystawą Tajemnice Fizyki prezentującą interaktywne eksponaty z Parku Miniatur w Łodzi odbędzie się 31 maja r. o godz. 15.15. w nowo powstałym budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.
MAG