Nauka

Wróć

Politechnika Białostocka awansowała w światowym rankingu Web of Universities!

2022-08-12 11:15:03
Politechnika Białostocka może pochwalić się kolejnym sukcesem. Awansowała w światowym rankingu Web of Universities!
PB
W ciągu ostatnich 6 miesięcy największa uczelnia techniczna w regionie awansowała dwie pozycje w światowym rankingu Web of Universities (Webometrics) i aż o 60 pozycji w kategorii Openness. W lipcowej odsłonie Rankingu Web of Universities (Webometrics) Politechnika Białostocka znalazła się na 1791. pozycji, a więc o dwie pozycje wyżej niż w styczniu tego roku.

Z kolei w kategorii Openness Politechnika Białostocka awansowała z 1533 miejsca na pozycję 1473. Awans o 60 pozycji we wskaźniku Openness w przeciągu pół roku.

Ranking Webometrics ma na celu zwiększenie oraz promowanie obecności oraz rozpoznawalności instytucji akademickich i badawczych w Internecie oraz popularyzacja otwartego dostępu do publikacji wyników naukowych.

Światowy Ranking Uczelni Webometrics jest przygotowywany dwa razy w roku przez CSIC – Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie. W rankingu nacisk kładziony jest przede wszystkim na komunikację uczelni za pośrednictwem Internetu, np. za pomocą wydawnictw internetowych, repozytoriów wiedzy, czy przedsięwzięć typu Open Access.
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl