Kryminalne

Wróć

Policja ujęła 41-latka, który groził młodemu Ukraińcowi. Mężczyzna odpowie za swoje czyny

2024-07-08 14:15:02
Białostoccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który groził obywatelowi Ukrainy z powodu jego przynależności narodowej. Za te oraz pozostałe czyny mieszkaniec Hajnówki usłyszał już zarzuty.
Pixabay
Przypominamy, że do zdarzenia doszło w środę (3 lipca), na plaży w Bondarach przy Zalewie Siemianówka. Do sprzedającego bilety 19-letniego obywatela Ukrainy podjechał mężczyzna, który nie chciał uiścić opłaty za parking. W pewnym momencie, ten sam mężczyzna zaczął być agresywny, krzyczał i ubliżał sprzedającemu, także ze względu na jego narodowość. Agresor pokazał mu również przedmiot przypominający broń, po czym zamknął szybę i odjechał.

Przeczytaj również: https://www.bialystokonline.pl/grozil-ze-go-zabije-atak-na-mlodego-ukrainca-nad-siemianowka,artykul,142003,1,1.html

Obywatel Ukrainy dopiero w czwartek (4 lipca) zgłosił to policjantom. Już następnego dnia kryminalni z białostockiej komendy ustalili tożsamość sprawcy i zatrzymali go w jego mieszkaniu. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Hajnówki. Podczas kontroli policjanci w jego samochodzie znaleźli dwa pistolety na CO2 oraz lampę błyskową pojazdu uprzywilejowanego podłączoną do zapalniczki samochodowej. Dodatkowo, mundurowi w mieszkaniu 41-latka znaleźli niewielkie ilości narkotyków. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że była to metamfetamina oraz marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut gróźb na tle narodowościowym oraz posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl