Sport

Wróć

Połączą szybką jazdę z akrobacjami. Zbliżają się spektakularne zawody

2024-06-11 10:27:47
Przed nami Dirt Węglowa Jam, czyli bardzo widowiskowa impreza rowerowa, podczas której liczy się nie tylko świetne przygotowanie fizyczne, ale też zwinność czy pomysłowość. Do stolicy Podlasia przyjadą zawodnicy z całej Polski.
The Gentlemans Barber Shop/Dirt Węglowa
- Wyobraźcie sobie tor zbudowany z ziemi niczym rollercoaster dla rowerów. Rowerzyści rozpędzają się, unoszą w powietrzu, wykonując akrobacje, a następnie lądują z impetem na kolejnym wzniesieniu. To właśnie dirt jumping, ekstremalna dyscyplina rowerowa, która łączy w sobie adrenalinę, widowiskowe triki i precyzyjne panowanie nad rowerem. Zawodnicy skaczą na specjalnie przygotowanych trasach pełnych hop i ramp, wykonując w powietrzu obroty, salta i inne niesamowite triki. Dirt jumping to nie tylko wyczyny sportowe, ale także sztuka i styl życia - w ten sposób efektowną dyscyplinę sportową opisują organizatorzy zawodów Dirt Węglowa Jam.

Do stolicy Podlasia przyjadą zawodnicy i zawodniczki z całego kraju. Swoją obecność zapowiedziała między innymi Natalia Niedźwiedź - pierwsza dziewczyna na świecie, która wykonała podwójne salto na rowerze MTB. Białystok będzie reprezentowany przez wielu młodych zawodników BMX i MTB, w tym przez rosnącą legendę Freestyle BMX - 15-letniego Wiktora Samojlika i wielokrotnego mistrza w dziedzinie, zawodnika Igrzysk Europejskich 2023 - BMX-owca Patryka Teula.

Co ciekawe, impreza przeznaczona będzie nie tylko dla zawodników PRO, bo przygotowana ma być też konkurencja dla maluchów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerami. Dodatkowo nie zabraknie atrakcji dla publiczności. Wśród nich znajdą się: nauka operowania koparką, rowerowy faceboard czy wystawa customowych rowerów światowej sławy konstruktora Adama Zdanowicza. O to, by nikt nie chodził głodny, zadba uczestnik Masterchefa Mariusz Kisiel, a odpowiedni poziom kofeiny we krwi zapewni Mateusz Kofimatik.

Wydarzenie przeprowadzone zostanie na terenie Dirt Parku przy ul. Węglowej 8. Początek eliminacji zaplanowano na sobotę (15.06) na godz. 15.00, ale dużo będzie się działo już wcześniej, bo od godz. 9.00 trwać mają treningi zawodników.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl