Aktualności

Wróć

Pogoda na poniedziałek. Będzie ciepło, lecz pochmurnie i deszczowo

2024-01-22 07:39:43
Rozpoczynamy czwarty tydzień bieżącego roku. Na dziś prognozowana jest dodatnia temperatura i obfite opady deszczu.
Pixabay
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, poniedziałek w stolicy województwa podlaskiego będzie wyjątkowo wietrznym i pochmurnym dniem. Ponadto, prognozy wskazują na to, że w ciągu dzisiejszego dnia pojawić się mogą obfite opady deszczu.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 3°C za dnia i 1°C w nocy.

Temperatura odczuwalna wyniesie jednak zaledwie -3°C. Zawieje silny, południowy wiatr. Prędkość jego porywów może sięgać nawet 60 km/h.

Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Synoptycy przewidują, że pojawienie się nad naszym miastem ciemnych chmur, może wiązać się z wystąpieniem obfitych opadów deszczu.

Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1018 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 76 proc. W naszym mieście wciąż panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:26. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:38, a zachodu słońca możemy się spodziewać o godzinie 15:51. Długość dnia wyniesie 8 godzin i 25 minut.

Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 11:58. Jego zachód zapowiedziano na godzinę 5:36. Długość nocy z poniedziałku na wtorek wyniesie 15 godzin i 35 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Poniedziałek, 22 stycznia to dwudziesty drugi dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Dzień Ostrego Sosu.

Swoje imieniny świętują: Anastazy, Wincenty, Dobromysł, Dominik, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Jutrogost, Kasandra, Laura, Mateusz, Sulisław oraz Uriel.

Przysłowia na poniedziałek:

Kiedy Wincenty posypie pierze to nie ustanie aż do Gromnicznej (02.02) w pierwsze pacierze.

Gdy na Wincentego i nawrócenie Pawła (25.01) pogoda świeci spodziewajcie sie dobrego lata dzieci.

Cytat dnia:

Fi­lozo­fia przys­to­sowa­na do chwi­li sta­je się chwilozofią. - Tadeusz Kotarbiński
Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl