Sport

Wróć

Piłkarze Jagiellonii zagrali w reprezentacji Polski. Doszło do pogromu

2024-10-10 11:05:13
W środę (9.10) piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 zmierzyła się w Mielcu z Maltą. Biało-Czerwoni bardzo pewnie wygrali starcie odbywające się w ramach turnieju I rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy. Nasz zespół pokonał rywali 6:0, a jedną z bramek zdobył zawodnik Dumy Podlasia.
Jagiellonia Białystok
Podopieczni Wojciecha Kobeszki nie dali rówieśnikom z Malty żadnych szans. Już do przerwy, po dwóch golach Daniela Mikołajewskiego, Polacy prowadzili 2:0, a w drugiej połowie gospodarze dokończyli dzieła zniszczenia i mecz zakończył się pogromem.

Na 3:0 podwyższył Igor Orlikowski, po czym hat-tricka skompletował Mikołajewski. Trafienie na 5:0 zaliczył natomiast Alan Rybak z Jagiellonii, który asystował też przy golu na 6:0 autorstwa Kacpra Nowakowskiego. Zawodnik Dumy Podlasia na murawie pojawił się w 68. minucie, zmieniając Jana Faberskiego, a więc byłego piłkarza białostockiego klubu. W efektownym zwycięstwie brał też udział młody bramkarz Jagi - Miłosz Piekutowski - który rozegrał całe spotkanie.

Kolejnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie Gibraltar. Z tą drużyną Polska U-19 zmierzy się 12 października w Stalowej Woli, a trzy dni później, na tym samym stadionie, ekipa prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę podejmie Turcję.

Turniej I rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy - tabela
1. Turcja U-19 1 3 7:0
2. Polska U-19 1 3 6:0
3. Malta U-19 1 0 0:6
4. Gibraltar U-19 1 0 0:7

Polska U-19 - Malta U-19 6:0 (2:0)
Bramki: Daniel Mikołajewski 30, 45, 62, Igor Orlikowski 59, Alan Rybak 82, Kacper Nowakowski 85
Polska U-19: Miłosz Piekutowski - Igor Orlikowski, Dominik Szala, Michał Gurgul (67' Kacper Potulski), Krzysztof Kurowski - Jan Faberski (68' Alan Rybak), Maksymilian Sznaucner, Karol Borys, Eryk Grzywacz (75' Kacper Nowakowski), Filip Rózga (46' Krzysztof Kolanko) - Daniel Mikołajewski (67' Patryk Paryzek)