Nowoczesny portal dla żyjących z HIV/AIDS. Ruszyła nowa odsłona popularnej strony
Jak leczyć HIV, jak żyć z pozytywnym partnerem nie zakażając się, jak przebiega test w kierunku HIV, gdzie można się przetestować, gdzie znaleźć pomoc lekarzy – na wszystkie te i na wiele innych pytań odpowiada nowy portal www.leczhiv.pl, jedno z niewielu miejsc w polskiej sieci www stworzonych z myślą o osobach żyjących z wirusem.
sxc.hu
- Strona ruszyła pod koniec maja i od razu zyskała ogromną popularność. Do dziś odwiedziło ją blisko 6 tysięcy unikalnych użytkowników. Przy liczącej zaledwie około 15 tys. populacji osób świadomych zakażenia HIV w Polsce, jest to wynik imponujący. Dlatego z okazji zbliżającego się Światowego Dnia AIDS zdecydowaliśmy się na odświeżenie portalu i zamieszczenie na nim nowych treści, które na pewno zainteresują osoby seropozytywne i ich bliskich. Taka strona była bardzo potrzebna. Cieszę się, że mogliśmy się przyczynić do jej przygotowania – powiedział Michał Kaźmierski, dyrektor generalny Gilead Sciences Polska, firmy patronującej portalowi leczhiv.pl.
Na portalu znalazły się teksty przygotowane przez tak znanych ekspertów ds. HIV, jak prof. Andrzej Gładysz, edukatorki seksualne Magdalena Ankiersztejn-Bartczak i Agnieszka Górecka, psycholog Agnieszka Waluszko, czy pracownik socjalny Edyta Skoczeń. Oprócz Gilead Sciences partnerami strony są Fundacja Edukacji Społecznej, Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS Pozytywni w Tęczy, Ogólnopolska Sieć Osób Żyjących z HIV/AIDS Sieć Plus, a także program Pozytywnie Otwarci.
Niezwykle ważnymi elementami portalu leczhiv.pl są – dostępne już w poprzedniej wersji – Wirtualny Punkt Pomocy dla osób żyjących z HIV, gdzie bezpłatnych odpowiedzi na wysyłane mailem pytania udzielają profesjonalny edukator, psycholog i prawnik współpracujący z Fundacją Edukacji Społecznej, a także możliwość wypełnienia ankiet dla osób żyjących z HIV. Wirtualny Punkt Pomocy ma odpowiadać na indywidualne wątpliwości, a wypełnione ankiety przyczyniają się do lepszego poznawania potrzeb i problemów ludzi żyjących z HIV. Pytania zadawane ekspertom pojawiają się i będą się pojawiać – oczywiście anonimowo – w zakładce Najczęściej Zadawane Pytania. Wyniki wypełnionych dotychczas ankiet posłużą do przygotowaniu jednej z sesji naukowych podczas tegorocznej warszawskiej konferencji z okazji Światowego Dnia AIDS.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl