Sport

Wróć

Nowi piłkarze Dumy Podlasia zagrali z Jotką na piersi. Na razie w sparingu rezerw

2023-02-04 20:09:30
W sobotę (4.02) III-ligowe rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrały sparing z Olimpią Zambrów. W ośrodku treningowym przy ul. Elewatorskiej triumfowali gospodarze, którzy pokonali rywala z regionu 3:2.
Jagiellonia Białystok
Przygotowująca się do rundy wiosennej na szczeblu III ligi Jagiellonia II Białystok stoczyła kolejny tej zimy kontrolny pojedynek. Tym razem przeciwnikiem jagiellońskich rezerw była Olimpia Zambrów, która okazała się dla ekipy ze stolicy Podlasia bardzo wymagającym rywalem. Żółto-Czerwoni sparing z III-ligowym klubem wprawdzie wygrali, ale wynik 3:2 na kolana nie powala, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w meczu tym wystąpiło wielu zawodników z pierwszej drużyny Jagiellonii. Na murawie pojawili się m.in. Paweł Olszewski, Jakub Lewicki, Andrzej Trubeha czy Dusan Stojinović oraz Michal Sacek, czyli dwaj gracze będący nowymi wzmocnieniami Dumy Podlasia.

W trakcie sobotniego spotkania gole dla Jagiellonii zdobywali Maciej Twarowski, Andrzej Trubeha i Szymon Pankiewicz, natomiast po stronie rywali do siatki trafiali Przemysław Jastrzębski oraz Kamil Zalewski.

Jagiellonia II Białystok - Olimpia Zambrów 3:2 (2:1).
Bramki: Maciej Twarowski 16, Andrzej Trubeha 26, Szymon Pankiewicz 74 - Przemysław Jastrzębski 5, Kamil Zalewski 59

Jagiellonia II Białystok (I połowa): Abramowicz - Olszewski, Ozga, Stojinović, Lewicki, Sacek, Wojciechowski, Samborski, Wojdakowski, Trubeha, Twarowski
Jagiellonii II Białystok (II połowa): Abramowicz (61' Żynel) - Olszewski (61' Huczko), Kobus, Ozga (61' Kurzydłowski), Stojinović (61' Czerech), Lewicki (61' Burkowski), Wiktoruk, Wojciechowski (61' Orpik), Samborski (61' Pankiewicz), Trubeha (61' Zyśk), Twarowski (61' Mościcki)

Olimpia Zambrów (I połowa): Kanclerz - Ciborowski, Radecki, Kiczuk, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Głowicki, Parobczyk, zawodnik testowany - Jastrzębski, Bykowski
Olimpia Zambrów (II połowa): Skowron - Ciborowski, Radecki, Łydkowski, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Głowicki (70' Bykowski), Parobczyk, zawodnik testowany - Siemieniuk, Zalewski