Prawo własności intelektualnej i public relations w administracji i przedsiębiorczości, fundusze unii europejskiej, prawniczy język angielski czy doradztwo podatkowe, to tylko niektóre z kierunków studiów podyplomowych, które oferuje Wydział Prawa UwB,
Programy studiów zostały przygotowane z myślą o tych, którzy chcieliby zdobyć nowe kwalifikacje, albo zaktualizować już posiadaną wiedzę. W ofercie znajdują się zarówno studia uniwersalne, kształcące specjalistów potrzebnych praktycznie w każdej branży (np. Prawo własności intelektualnej i Public Relations w administracji i przedsiębiorczości), jak i kierunki adresowane do konkretnych grup zawodowych (np. Odpowiedzialność funkcjonariuszy mundurowych czy Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - interwencja kryzysowa). Rekrutacja potrwa do końca września.
Według danych GUS w roku akademickim 2009/2010 studia podyplomowe ukończyło pond 123 tysiące osób. Co więcej, jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak w 2009 roku średnie wynagrodzenie wszystkich osób legitymujących się studiami podyplomowymi było o 400 zł wyższe niż tych, którzy ukończyli tylko studia wyższe.
- Idea podyplomówek jest też zgodna z założeniami unijnego programu Lifelong Learning Programme - LLP, czyli uczenia się przez całe życie. Studia podyplomowe dla wielu słuchaczy są bowiem sposobem na dostosowanie kwalifikacji do potrzeb zmieniającego się ciągle rynku pracy - powiedziała Katarzyna Dziedzik, specjalista ds. promocji Wydziału Prawa UwB.
Wydział Prawa UwB to jeden z najlepszych wydziałów prawa w Polsce. Posiada I, najwyższą kategorię naukową, a wynik oceny parametrycznej dokonanej w 2010 r. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uplasował jednostkę na III miejscu w Polsce.
Pełna oferta studiów podyplomowych na Wydziale Prawa UwB oraz informacje o zasadach rekrutacji dostępne są na stronie:
http://www.prawo.uwb.edu.pl w zakładce Studia.