Drogówka

Wróć

Noga z gazu! Policja prowadzi wzmożone kontrole prędkości

2022-08-12 08:15:40
Policja ostrzega wszystkich z cięższą nogą - do późnych godzin wieczornych potrwa akcja mierzenia prędkości.
Podlaska Policja
W piątek (12.08) tuż przed długim weekendem, policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Prędkość. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

- Oczywiście policjanci będą reagować na wszystkie wykroczenia, ale to prędkość będzie w ich głównym zainteresowaniu - przekazuje Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

W związku z tym, należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok - informuje policja.

Akcja potrwa do późnych godzin wieczornych.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl