Tytuł wystawy nawiązuje do wyróżniającej cechy tworzonych przez autorkę prac graficznych. Jej grafiki opierają się na matrycach wielokrotnie powielanych w różnych układach kompozycyjnych.
W grafice najbardziej pociąga mnie sam proces tworzenia, nigdy nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądała odbitka, a przypadkowe efekty stanowią świetny motyw do dalszej pracy. Matryc często używam wielokrotnie, jako modułów do tworzenia różnych kompozycji. Ograniczenia warsztatu traktuję jako wyzwanie, które daje mi satysfakcję odkrywania nowych metod i sposobów realizacji - wyjaśnia autorka.
Marta Muszyńska-Józefowicz urodziła się w 1978 r. w Białymstoku. Jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Zrobiła dyplom w Pracowni Litografii pod kier. prof. Piotra Lecha na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Od 2006 r. jest nauczycielką technik graficznych w Liceum Plastycznym w Supraślu. Zajmuje się grafiką i rysunkiem. Bierze udział warsztatach graficznych, przeglądach i konkursach. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Warszawie, Jeleniej Górze, Częstochowie, Warnie (Bułgaria) i Székelyföldi (Rumunia).
Wernisaż wystawy odbędzie się 7 października o godz. 18.00 w Galerii im. Sleńdzińskich, w salonie wystawowym przy ul. Legionowej.
Szczegóły:
Części mają skłonności do całości - wernisaż wystawy