Sport

Wróć

Niespodzianki nie było. Siatkarze BAS-u przegrali, ale są powody do optymizmu

2022-10-23 13:05:59
W starciu BAS-u Białystok z Chemeko-System Gwardią Bydgoszcz, które rozgrane zostało w hali Szkoły Podstawowej nr 50, zwyciężył faworyt. Goście z woj. kujawsko-pomorskiego pokonali białostocki zespół 3:1.
Redakcja BiałystokOnline
Terminarz na początku sezonu do łatwych nie należał

Na domowy mecz z silną Gwardią trener BAS-u, czyli Krzysztof Andrzejewski, dokonał w składzie 3 zmian. Na pozycji środkowego Bartłomieja Wójcika zastąpił Jakub Turski, na przyjęciu za Macieja Janikowskiego do pierwszej 6 ponownie wskoczył Adrian Kacperkiewicz, zaś za rozgrywającego Damiana Czetowicza pojawił się Michał Witkoś.

Mimo roszad set inaugurujący sobotnią (22.10) rywalizację nie był dla gospodarzy udany. BAS przegrał go aż 15:25, a i kolejna partia zakończyła się triumfem Gwardii. Tym razem podopieczni Dawida Murka wygrali 25:21.

W 3. secie nastąpiło jednak przełamanie. Białostocka drużyna po zaciętym boju zwyciężyła kolejną odsłonę meczu do 23, dzięki czemu siatkarskie widowisko w hali SP 50 zostało czasowo wydłużone. Kibice mieli nawet prawo sądzić, że dojdzie do tie-breaka, gdyż w 4. partii BAS objął prowadzenie 9:7, lecz później znów do głosu doszli goście, którzy wygrali seta 25:19 i tym samym cały mecz 3:1.

Mimo porażki fani białostockiej ekipy mają powody do optymizmu, ponieważ teraz przed siatkarskim zespołem z naszego miasta jest seria spotkań z teoretycznie słabszymi przeciwnikami, a na dodatek do gry po kontuzji wrócił kapitan BAS-u - Maciej Naliwajko. 32-letni przyjmujący rozegrał w sobotę niecałe 3 partie, zmieniając w 2. secie Karola Rawiaka.

W następnej kolejce Tauron 1. Ligi białostocki klub zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Poległy również panie

Warto wspomnieć, że w sobotę na parkiet wyszły także siatkarki BAS-u. Niestety zawodniczki trenowane przez Sebastiana Grzegorka nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z Solną Wieliczka i domowy pojedynek z tym rywalem przegrały 0:3. Poszczególne sety kończyły się do 19, 21 oraz ponownie 21.

W tej chwili BAS zajmuje w I-ligowej tabeli 9. miejsce. Drużyna ze stolicy Podlasia w 5 rozegranych spotkaniach zdobyła 6 punktów (2 zwycięstwa, 3 porażki). Następnym przeciwnikiem białostoczanek będzie znajdująca się na przedostatniej pozycji Wieżyca 2011 Stężyca.