Sport

Wróć

Niemoc Słonecznych na własnym terenie

2018-03-11 09:27:32
W sobotę (10.03) ekipa MOKS-u Słoneczny Stok Białystok rozegrała na swoim parkiecie mecz w ramach 17. kolejki Futsal Ekstraklasy. Gospodarzom - podobnie jak w starciu z Clearexem Chorzów - znów zabrakło w końcówce koncentracji i szczęścia.
Grzegorz Chuczun
Słoneczni na wyjazdach, a Słoneczni u siebie to są dwa zupełnie inne zespoły. Białostocki beniaminek w delegacjach odniósł już pięć zwycięstw, zaś przed własną publicznością wygrał tylko raz. Miało to miejsce na samym początku grudnia, gdy do stolicy Podlasia przyjechał AZS UG Gdańsk.

Szanse na większą liczbę triumfów były. Dwa tygodnie temu podopieczni Adriana Citki jeszcze kilka minut przed końcem domowego starcia z Clearexem Chorzów prowadzili 5:1, lecz ostatecznie zremisowali ten mecz 5:5, a w minioną sobotę wyczyn z tamtego starcia został niemal powtórzony. W boju na własnym parkiecie przeciwko AZS UŚ Katowice MOKS pięć minut przed syrenę zamykającą zmagania wygrywał 3:1, ale gole Wojtyny i Jasińskiego sprawiły, że znów białostoccy kibice nie doczekali się triumfu swoich pupili.

Rezultat 3:3 z pewnością nie zadowala futsalistów ze stolicy Podlasia, ale ponieważ swój pojedynek zremisowała także ekipa Red Dragons Pniewy, to Słoneczni utrzymali wysokie szóste miejsce w tabeli.

12. Lex Kancelaria Słomniki 17 18 35:65*
*Lex Kancelaria Słowniki wycofała się z rozgrywek.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UŚ Katowice 3:3 (0:1)
Bramki: Adrian Citko 25, Marcin Firańczyk 27, Mateusz Lisowski 35 - Daniel Wojtyna 10, 35, Jędrzej Jasiński 39

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek (Szatyłowicz) – Lisowski, Citko, Osypiuk, Lisnychenko, Gajdziński, Maciąg, Firańczyk, Hryckiewicz, Aleksandrowicz, Grabowski