Aktualności

Wróć

Nie chcą ideologii gender w Białymstoku

2014-02-03 00:00:00
Solidarna Polska chce walczyć z ideologią gender w Białymstoku. Opracowała projekt stanowiska, które - ma nadzieję - poprą białostoccy radni.
sxc.hu
Radny Białegostoku Marcin Szczudło, poseł Jacek Bogucki oraz wiceprezes Solidarnej Polski, posłanka Beata Kempa, szefowa zespołu parlamentarnego Stop ideologii gender przedstawili projekt stanowiska, w którym sprzeciwiają się ideologii gender.

Jej celem jest próba zatarcia biologicznych różnic pomiędzy płciami, co może doprowadzić do poważnych zaburzeń w rozwoju dzieci - mówią o ideologii gender autorzy stanowiska.
Ideolodzy gender twierdzą, że płeć biologiczna jest bez znaczenia, a liczy się przede wszystkim płeć o charakterze kulturowym. Ich zdaniem może ona podlegać zmianom w ciągu całego życia człowieka. Stanowi to jawne zagrożenie dla tradycyjnej formy małżeństwa, a poprzez to także dla dzieci, które mogłyby wg tej ideologii być wychowywane przez pary tej samej płci - czytamy w stanowisku Solidarnej Polski.
Co najważniejsze, zawiera ono zapis: stanowczo sprzeciwiamy się promowaniu ideologii gender, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży i realizacji programów nauczania opartych na założeniach tej ideologii. Inicjatorzy twierdzą, że szczególne zagrożenie dla dzieci w wieku przedszkolnym stanowi program Równościowe przedszkole. Zwracają się również do nauczycieli i rodziców, aby przeciwdziałać szkodliwej ideologii gender i nie ulegać naciskom pewnych środowisk i nie wdrażać na terenie naszego miasta programu Równościowe Przedszkole.

Opracowane przez polityków Solidarnej Polski stanowisko ma stanąć na jednej z najbliższych sesji białostockiej Rady Miasta. Wtedy się okaże, ilu radnych je poprze. Podobny dokument już został przyjęty w Łapach. Więcej na ten temat:
Pierwszy podlaski samorząd walczy z ideologią gender

W trwającej publicznej dyskusji wiele osób definiuje gender jako ideologię z przypisanymi do niej poglądami. Faktycznie gender jest teorią naukową, która stara się wyjaśniać, w jaki sposób dochodzi do przyjmowania płci kulturowej, czyli cech, zachowań, stereotypów oraz ról, jakie dana kultura przypisuje kobietom i mężczyznom nie wynikających z ich biologicznych różnic.
Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl