Twórczość dwóch największych bardów XX wieku - Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy - wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze. Dawali nadzieję. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą trzej muzycy, który współpracują ze sobą także w ramach zespołu Piramidy: Piotr Kajetan Matczuk (pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek, lider Piramid), Artur Chyb (gitarzysta), Tomasz Imienowski (gitarzysta basowy, kompozytor).
Ten koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Czeka nas długa chwila rozrzewnienia obrazem muzycznym, którego ilustratorem jest doskonały głos Piotra Kajetana Matczuka i perfekcyjny akompaniament Tomasza Imienowskiego i Artura Chyba.
Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Podczas koncertu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów. W czasie koncertu będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne Ochota na Wołkov, Centrala zero siedem, Gdzie Wywiozą oraz najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy m.in.: Aleksander Sergiejewicz Puszkin, Trzy Miłości, Pieśń o Huzarze, a także Modlitwę - dopóki ziemia kręci się oraz wiele innych.
W maju 2017 roku nakładem Wytwórni MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem Krótka płyta o Okudżawie. To album z piosenkami Bułata Okudżawy nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko Modlitwa czy Puszkin, można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. Piosenkę o młodym huzarze w znakomitym polskim tłumaczeniu. Płyta ta szczególnie przypadła do gustu Pani Oldze Okudżawie, wdowie po legendarnym bardzie - i została umieszczona w zbiorach muzeum Bułata Okudżawy w Moskwie jako jeden z eksponatów - obok płyt, które nagrał sam mistrz.
Zespół Piramidy był ponadto dwukrotnie (2018 i 2019 r.) zaproszony z koncertami do Moskwy przez Panią Olgę Okudżawę. Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata - w sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.
Koncert odbędzie się w niedzielę (8.03) w sali przy ul. Podleśnej. Początek o godz. 18.00.
Zobacz też:
Piramidy - najpiękniejsze ballady Wysockiego i Okudżawy w OiFP