Kultura i Rozrywka

Wróć

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu częściowo otwiera się dla turystów

2020-05-11 10:57:24
Od wtorku (12.05) Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu rozpoczyna częściowe udostępnianie ekspozycji dla turystów. Na terenie muzeum w czasie trwania epidemii będą obowiązywały nowe zasady.
Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu otwiera się po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.

Odwiedzający placówkę muszą liczyć się z nowymi zasadami obowiązującymi podczas jej zwiedzania.

Dostępne niektóre wnętrza

Liczba osób przebywających jednocześnie na terenie muzeum nie może przekraczać 50 osób.

Chcąc zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa wynikające z nadal obowiązujących ograniczeń sanitarno-epidemiologicznych, w pierwszym etapie otwarcia muzeum zostaną udostępnione zwiedzającym wybrane wnętrza ekspozycyjne na terenie skansenu, czyli: Pawilon Maszyn i Narzędzi Rolniczych, 3 chaty wiejskie, dworek drobnoszlachecki, dwór ziemiański z ekspozycją Muzeum Pisanki i Gabinetem I. Pieńkowskiego, wyjątkowe ogrody roślin leczniczych i roślin miododajnych, które położone są obok oficyny, Młyn wodny i ciąg spichlerzy (z zewnątrz).

Maseczki i zakaz spożywania posiłków

Osoby przebywające na terenie są zobowiązane przestrzegać następujących zasad regulaminu zwiedzania: obowiązkowo zakrywać usta i nos maseczkami lub w inny sposób (kominy, apaszki), obowiązkowo dezynfekować ręce przy wejściu na teren muzeum oraz przy wyjściu, zachować co najmniej 2-metrowy dystans od innych osób zwiedzających (nie dotyczy rodziców z dziećmi i opiekunów osób niepełnosprawnych).

Ponadto obowiązuje: zakaz spożywania posiłków na terenie muzeum, zakaz dotykania eksponatów i zakaz grupowania się (nie dotyczy rodziców z dziećmi i opiekunów osób niepełnosprawnych). Zwiedzanie odbywa się bez usługi przewodnickiej.

Muzeum czynne jest codziennie w następujących godzinach: poniedziałek-piątek od godz. 10.00 do godz. 15.00, soboty, niedziele i święta od godz. 10.00 do godz. 18.00 (ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem muzeum).
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl