Aktualności

Wróć

MotoMikołaje szykują swe sanie. Startują kwesty, zbliża się też termin wielkiej parady

2022-11-24 12:02:21
Przed nami kolejna odsłona akcji MotoMikołaje Białystok. Jak co roku w różnych punktach miasta wolontariusze będą zbierać datki na szczytne cele, a podczas finału imprezy ubrane na czerwono postacie wręczą podopiecznym lokalnych domów dziecka wyjątkowe prezenty.
Redakcja BiałystokOnline
Już w piątek i sobotę (25-26.11), w Atrium Biała i Galerii Jurowieckiej, będzie można spotkać Mikołajów z puszkami, którzy zajmą się kwestą na rzecz Domów Dziecka w Białymstoku, Domu Dziecka w Supraślu, Domu Dziecka w Krasnem i Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Ignatkach. Będą to Mikołaje bardzo zmotoryzowani, którzy 3 grudnia, podczas finału akcji, wezmą udział w wielkiej paradzie motocyklowej ulicami miasta (start o godz. 11.30), a następnie spotkają się w Folwarku Nadawki z dziećmi z lokalnych ośrodków opiekuńczych, by wręczyć im wymarzone prezenty.

W zamian za różnego rodzaju datki finansowe przyodziani w czerwono-białe czapeczki wolontariusze zaprezentują swe sanie, gdyż w piątek i sobotę w wymienionych wcześniej centrach handlowych będą miały miejsce wystawy motocykli.

Kwesty przeprowadzone zostaną też w sklepach marki Lidl (ul. Trawiasta 1A, ul. Pogodna 63A, ul. Nowowarszawska 6, al. Jana Pawła II 61). Osoby, które nie planują zjawić się we wspomnianych miejscach, a chciałyby wspomóc akcję, mogę wpłacać pieniądze drogą internetową bezpośrednio na konto bankowe organizatorów. Nr konta: 94 8769 0002 0156 6259 2000 0010.

- Co roku z okazji Mikołajek w wielu miastach w Polsce są organizowane akcje MotoMikołaje. Jest to impreza, której głównymi uczestnikami są motocykliści, choć nie tylko. Z powodu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia motocykliści kwestują na różnorodne cele. Jedni zbierają dla dzieci z Domu Dziecka, inni na sprzęt dla szpitali. Łączy nas jedno: miłość do dwóch kółek i chęć pomocy innym. Swoim działaniem pokazujemy że nawet zimą nasze serca są gorące. Motocykliści są kojarzeni najczęściej z adrenaliną i szybką jazdą - jako MotoMikołaje rozdajemy uśmiech i radość - czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej białostockiej akcji.

Jeżeli chodzi o planowany na 3 grudnia wielki finał wydarzenia, to ten tradycyjnie rozpocznie się zbiórką pod MotoPubem Białystok o godz 10.00, a po motocyklowej paradzie i spotkaniu z dziećmi całą charytatywną akcję zwieńczy koncert ZEW MotoMikołajów w klubie Gwint.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: MotoMikołaje 2022
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl