Premiera spektaklu odbyła się w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w styczniu 2015 roku. Aktorzy z Teatru PAPEHAMA zainicjowali tym tytułem powstanie Sceny PracOFFnia - teatralnej przestrzeni, w ramach której swoje realizacje mogli prezentować młodzi, niezależni i aktywni twórcy.
- To ważne dla nas przedstawienie, jedno z pierwszych, jakie zrealizowaliśmy. Mamy do niego ogromny sentyment, przez lata służyło nam za cenną lekcję teatralnego warsztatu - mówi Helena Radzikowska.
Od czasu premiery Teatr PAPAHEMA zagrał ten tytuł kilkadziesiąt razy. Aktorzy gościli między innymi na scenach: Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Dramatycznego w Warszawie, Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.
- Realizacja tego spektaklu zapoczątkowała naszą współpracę z Urzędem Miejskim w Białymstoku i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, dzięki których wsparciu udało nam się zrealizować to i kilka kolejnych przedstawień. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, którym nas obdarzono i pomoc, którą otrzymaliśmy. Od Moral insanity zaczęła się też nasza artystyczna przyjaźń z Teatrem Dramatycznym - dodaje Mateusz Trzmiel.
Aktorzy uznali, że czas przedświąteczny to najlepsza pora na pożegnanie z tym tytułem. Akcja tragikomedii Zapolskiej rozpoczyna się przy wigilijnej kolacji. Widzowie będą mogli obejrzeć spektakl w czwartek (19.12) o godz. 19.00. Wcześniej, o godz. 9.00 oraz 11.00, odbędą się pokazy szkolne.
Repertuar Teatru Dramatycznego