Monodramy z Laboratorium Dramatu i cykl wykładów w Teatrze TrzyRzecze
Nowo powstały Teatr TrzyRzecze rozpoczyna współpracę z warszawskim Laboratorium Dramatu. Na początek wystawiony będzie monodram Najpiękniejsza na świecie piosenka o miłości. Natomiast w lutym ruszy cykl wykładów o współczesnym dramacie polskim.
materiały organizatora
- To początek naszej współpracy z Laboratorium Dramatu Tadeusza Słobodzianka, tegorocznego laureata Nagrody Literackiej Nike za dramat Nasza Klasa. W przyszłości chcemy sprowadzić na Młynową kolejne przedstawienia - powiedział Konrad Dulkowski, dyrektor artystyczny Teatru TrzyRzecze.
Już w niedzielę, 30 stycznia o godz. 18 można obejrzeć spektakl Najpiękniejsza na świecie piosenka o miłości. To monodram Kingi Kaczor w reżyserii Marii Kwiecień, który został nagrodzony w konkursie Sztuka Monologu (organizowanym przez Laboratorium Dramatu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dom Pracy Twórczej w Wigrach). Jury nagrodziło efekty pracy zespołowej - teksty monodramów i koncepcje ich wystawienia, przygotowane przez autora reżysera i aktora.
Monodram Kingi Kaczor, która jest zarazem autorką tekstu, to brawurowo zagrany psychoanalityczny seans, w trakcie którego każdy na widowni musi sobie odpowiedzieć na pytanie o własne wczesne doświadczenia.
- Samotna, surrealna podróż do dzieciństwa poprzez muzykę i wyobraźnię, gdzie bije źródło najbardziej pierwotnego i realnego lęku - mówi o spektaklu Maria Kwiecień, reżyserka. Aktorce towarzyszyć będzie na akordeonie Karol Śmiałek.
Kolejnymi planami Teatru TrzyRzecze jest rozpoczęcie z lutym cyklu wykładów i spotkań związanych ze współczesnym dramatem polskim. Jednym z wykładowców będzie Roman Pawłowski - krytyk teatralny. Jednocześnie twórcy TrzyRzecza pracuje nad pierwszymi własnymi produkcjami. Obecnie trwają prace nad monodramem Konrada Dulkowskiego z absolwentką Akademii Teatralnej w Białymstoku Pauliną Skłodowską. Finalizowane są także rozmowy o wystawieniu Krzywego domku Anny Wakulik.
MAG