Sport

Wróć

Mistrzostwa Polski Endurance. Załoga Gawryluk/Tomczak na najwyższym stopniu podium

2022-07-05 15:12:14
W ostatni weekend czerwca rozegrana została 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 2. runda Mistrzostw Polski Endurance. W zmaganiach długodystansowych wystartował białostoczanin Artur Gawryluk, który po zawodach miał powody do zadowolenia.
AG
Na Torze Poznań przeprowadzone zostały kolejne rundy cykli WSMP oraz MPE. Inauguracyjnej, majowej rundy Mistrzostw Polski Endurance załoga Artur Gawryluk/Tomasz Tomczak nie mogła zaliczyć do udanych, gdyż białostocko-łódzki team po niespełna 40 minutach musiał przerwać swój udział w wyścigu z powodu awarii silnika. Kolejny start był zdecydowanie szczęśliwszy.

W kwalifikacjach do 2. rundy MPE jadący w BMW E46 duet Gawryluk/Tomczak uzyskał czas najlepszego okrążenia na poziomie 1:46.614, co pozwoliło ustawić się na 6. polu startowym do wyścigu. Podczas 2-godzinnych zmagań wspomniana załoga zyskiwała kolejne miejsca. Dzięki dobrej jeździe i skutecznej strategii Gawryluk i Tomczak na zakończenie wyścigu zajęli 3. pozycję w klasyfikacji generalnej, a w swojej klasie (D4-2000) okazali się najlepsi i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Rywalizacja w ostatni weekend czerwca na Torze Poznań nie należała do łatwych. Z powodu upałów temperatura w aucie przekraczała 60°C. Jazda w tych warunkach była bardzo trudna. Nie zabrakło też innych atrakcji. Kilkanaście minut przed upływem 2 godzin wyścig Endurance został przerwany, gdyż na torze pojawiła się dzika zwierzyna. Sędziowie podjęli decyzję o niewznawianiu wyścigu ze względów bezpieczeństwa.

Długodystansowe zmagania wygrała załoga Zentner/Marcinkiewicz w aucie Radical SR3 RSX, natomiast 2. pozycję zajął duet Franek/Franek w Audi RS3 TCR.

Kolejne rundy WSMP i Mistrzostw Polski Endurance z udziałem białostocko-łódzkiego teamu startującego w barwach Robak Motorsport rozegrane zostaną już za niecałe dwa tygodnie, w dniach 15-17 lipca. Miejscem rywalizacji ponownie będzie Tor Poznań.