Ostatnie pisemne egzaminy zaplanowano na 22 maja. Wówczas w ławkach zasiądą absolwenci klas dwujęzycznych, którzy zdecydowali się na zdawanie przedmiotów w języku obcym. Części ustne egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego, języka łemkowskiego i języka kaszubskiego będą przeprowadzane od 4 do 29 maja. Termin jest wyznaczany przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych. Podobnie jest z egzaminem ustnym z języka polskiego i języka mniejszości narodowych. Uczniowie staną przed komisją egzaminacyjną od 11 do 23 maja.
W środę (13.05) rano uczniowie napisali maturę z geografii. Jest to jeden z częściej wybieranych przez maturzystów przedmiotów dodatkowych. Na arkuszu podstawowym z tego przedmiotu pojawiło się 28 zadań otwartych i zamkniętych. Maturzyści musieli m.in. wskazać na zdjęciu starorzecze położone w dolinie Warty, podać trzy cechy przyrodnicze doliny lub koryta Warty, które dostrzega turysta oraz sformułować prawidłowości dotyczące zależności rocznej amplitudy temperatury powietrza na podstawie tabeli. Pojawiły się również pytania dotyczące wykresów. Uczniowie musieli także podać najważniejsze przyrodnicze i pozaprzyrodnicze przyczyny zjawiska głodu i niedożywienia na obszarze zaznaczonym na mapie.
Trudniejsze zadania pojawiły się rzecz jasna na maturze rozszerzonej. Młodzież musiała m.in. odnaleźć na mapie fragmenty doliny Warty oraz podać czynniki sprzyjające rozwojowi Działoszyna jako ośrodka turystycznego. W jednym z zadań trzeba było opisać, jak powstaje grzbiet śródoceaniczny w strefie granicznej oznaczonej na rysunku, który pojawił się w arkuszu.
Uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych, ale nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu w części ustnej bądź pisemnej, będą mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego w terminach:
część pisemna – 25 sierpnia 2015 r.
część ustna – 24–28 sierpnia 2015 r.
Zobacz też:
ARKUSZE,
Harmonogram matur. Sprawdź terminy egzaminów
Zobacz też:
Harmonogram matur. Sprawdź terminy egzaminów