Aktualności

Wróć

Maciej Żywno otrzymał poparcie prezydenta miasta

2023-09-18 21:08:25
Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyraził swoje poparcie dla kandydata paktu senackiego - Macieja Żywno z Polska2050.
Materiały prasowe
Podczas najbliższych wyborów, 15 października, będziemy głosowali nad wyborem jednego senatora. Truskolaski podczas dzisiejszej konferencji udzielił poparcia dla kandydata wyłonionego podczas podlaskiego paktu senackiego - Macieja Żywno. Prezydent miasta zapewnia, że kandydat ten jest nie tylko politykiem, ale też typem społecznika, który robi co w jego mocy, by wspierać lokalną społeczność.

- Wiemy, że okrąg jest bardzo trudny. Myślę jednak, że właśnie osoba Macieja Żywno, jako bardzo doświadczona, ale równocześnie bardzo młoda, pełna zapału i energii do działania spowoduje, że będziemy mogli mieć senatora z Białegostoku - powiedział Truskolaski podczas dzisiejszej konferencji.

Okręg wyborczy nr. 60 zawiera miasto Białystok, powiat białostocki i powiat sokólski. Zdaniem Macieja Żywno to bardzo ważne, aby nasza społeczność lokalna doszła do głosu w sprawach rozpatrywanych przez Senat RP. Miasto miałoby wówczas większą szansę na rozwój i stwarzanie przyjaznych warunków do życia dla swoich mieszkańców.

Kim jest Maciej Żywno?

47-letni polityk w latach 2007-2014 był wojewodą podlaskim. Później odbył pełną kadencję, jako wicemarszałek wojewody podlaskiego. Działacz obecnie jest lokalnym liderem Polski 2050 Szymona Hołowni, a zarazem wiceprzewodniczącego tego ugrupowania. Pełni również funkcję radnego sejmiku podlaskiego.

Poza karierą polityczną Maciej Żywno jest także znanym pedagogiem i nauczycielem akademickim oraz działaczem organizacji pozarządowych m.in. znanej grupy „Granica”.
Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl