Piątek, 20 września
Czas dla nas - wieczór wokalno-kabaretowy w Nie Teatrze
Te wydarzenie to połączenie kabaretu, spektaklu i koncertu w jednym. Trzy wyjątkowe kobiety zaprezentują nam program złożony z tekstów Osieckiej, Przybory, Andrusa i muzyki Pucciniego, Chopina czy Wasowskiego. Organizatorzy zapewniają, że widowisko stanowi dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnej energii na początek kalendarzowej jesieni.
Więcej informacji w naszym kalendarzu imprez
Wystawa Bielecki ’44
Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza nas do obejrzenia wystawy Bielecki ’44. Będzie to okazja do poznania życiorysu Waleriana Bieleckiego, którego postać ściśle związana jest z naszym miastem. Sławny architekt zaprojektował m.in. zabudowę mieszkaniową ulicy Lipowej od ulicy Malmeda do kościoła św. Rocha, pierwszy w mieście wieżowiec na rogu ul. Sienkiewicza i Alei 1 Maja (obecnie Aleja Piłsudskiego) oraz tzw. „Okąglak” naprzeciwko dworca kolejowego.
Więcej informacji w naszym kalendarzu imprez
Spotkanie True crime
Książnica Podlaska zaprasza wszystkich fanów gatunku true crime na spotkania ze specjalistami, którzy odsłonią przed nami tajemnice mrocznego świata seryjnych morderców. W programie są trzy ciekawe wykłady poświęcone tejże tematyce. Do Białegostoku zawita też topowa podcasterka true crime - Renata z Worka Kości.
Więcej informacji w artykule
Sobota, 21 września
Koncert Limboski & Rev. Ray
Niesamowity duet spotkał się w Berlinie jeszcze w czasach pandemicznych. Artyści, połączeni miłością do muzyki postanowili stworzyć wspólny projekt. To połączenie soulu, gospel oraz pop z odrobiną elektroniki i słowiańsko-afroamerykańską wrażliwości. Michał Limboski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej muzyki alternatywnej.Jego towarzysz - Rev. Ray pochodzi z Nowego Jorku, a śpiewam zajmuje się już od najmłodszych lat życia. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00 w białostockim Klubie Fama.
Więcej informacji w artykule
Muzyka Mistrzów Baroku
To propozycja dla miłośników muzyki klasycznej, zwłaszcza dla fanów barokowego szaleństwa. Na scenie w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku, o godzinie 19:00 wystąpi przed nami Erik Bosgraaf grający na fletach podłużnych. Towarzyszyć będzie mu orkiestra Zespołu Muzyki Dawnej Diletto. Artyści zabiorą nas w podróż do barokowego Neapolu. Zabrzmią między innymi kompozycje Alessandro Scarlattiego, Francesca Manciniego oraz Domenico Sariego. Wstęp na te wydarzenie jest wolny.
Więcej informacji w naszym kalendarzu imprez
Spektakl muzyczny Być jak Charlie Chaplin
To propozycja białostockiego Nie Teatru na sobotni wieczór pełen pozytywnej energii. Charlie Chaplin to najsłynniejszy komik kina niemego i ikona popkultury. Spektakl Być jak Charlie Chaplin pokazywany był zarówno na krajowych, jak i zagranicznych festiwalach teatralnych, m.in. w Armenii (Erywań), Ukrainie(Kijów) oraz na Litwie (Wilno, Visaginas). Teraz zobaczymy go w naszym mieście! Rozpoczęcie o godzinie 19:00.
Więcej informacji w naszym kalendarzu imprez
Niedziela, 22 września
Starosielskie Prezentacje — Festiwal Kultury Staropolskiej 2024
O godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Choroszczy odbędzie się Koncert Zespołu Jerycho, któremu na scenie towarzyszyć będą uczestnicy warsztatów pt. „Vesperae Resurrectionis – muzyka klasztorna w Polsce doby kontrreformacji”. Usłyszymy dawne śpiewy polskie i łacińskie z elementami improwizacji polifonicznej.
Więcej informacji w naszym kalendarzu imprez
Program Hrabia wrócił.
Gwiazdą tego wydarzenie będzie niezastąpiony, śpiewający satyryk Krzysztof Daukszewicz. Zaprezentuje przed nami swój najnowszy program - Hrabia wrócił. To komiczna, niebanalna historia o absurdach, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Satyryk legenda rozpocznie swój występ o godzinie 16:00. Wydarzenie odbędzie się w Nie Teatrze.
Więcej informacji w naszym kalendarzu imprez
XX jubileuszowy MFMOiK im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
W niedzielę odbędzie się także czwarty, przedostatni koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. “Pieśni Orientu” To opowieść o kraju pełnym miłości, sztuki i spokoju w wykonaniu duetu doświadczonych muzyków z Damaszku i Meksyku. Wassim Ibrahim oraz Tomas Celis Sanchez na stałe mieszkający w Polsce. Wykonają przed nami starożytne melodie z kultur Lewantu, śpiewane w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych tradycjach kościoła Lewantu. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w Parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie.
Więcej informacji w naszym kalendarzu imprez