Aktualności

Wróć

Kryzys migracyjny wciąż trwa. Cudzoziemcy próbują przedostać się do Polski przez rzeki

2022-12-19 09:42:39
W ciągu weekendu 117 cudzoziemców próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Aż 26 z nich chciało przekroczyć granicę przez rzeki.
SG
Imigranci, mimo bariery, wciąż próbują przedostać się do Polski. Minionej doby (18.12) do naszego kraju chciało nielegalnie przedostać się z Białorusi 23 cudzoziemców. Ponadto 8 osób podchodziło pod barierę, prawdopodobnie chcieli zrobić podkop, ale na widok patroli polskich służb wycofali się na Białoruś. Na odcinku pod odpowiedzialnością Straży Granicznej w Krynkach, 13 obywateli Egiptu nielegalnie przeprawiło się na pontonie przez graniczną rzekę Świsłocz.

W sobotę (17.12) do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 38 osób. Na odcinku chronionym przez placówkę Straży Granicznej w Bobrownikach, 3 obywateli Indii i obywatel Tadżykistanu nielegalnie przeprawili się przez rzekę Świsłocz.

- Zatrzymany obywatel Tadżykistanu był prawdopodobnie przewodnikiem. Przeprowadzał cudzoziemców przez granicę, pozostaje w dyspozycji SG - poinformowali pogranicznicy.

W piątek (16.12) polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 56 migrantów. Na odcinku pod ochroną placówki Straży Granicznej w Białowieży 9 obywateli Etiopii przeprawiło się przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa.

Zatrzymano także 3 kurierów. Na odcinku pod ochroną placówki SG Narewka obywatel Gruzji przyjechał po 16 Afgańczyków. Na odcinku placówki SG Nowy Dwór zatrzymano obywatela Kazachstanu, który miał odebrać 7 obywateli Egiptu. Z kolei na odcinku pod odpowiedzialnością placówki SG w Mielniku w ręce SG wpadł Ukrainiec, który miał odebrać 3 obywateli Syrii i 3 obywateli Iraku.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już w sumie 486 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy. Ujawnieni w ten weekend cudzoziemcy, pochodzili z Egiptu, Iraku, Erytrei, Indii, Tadżykistanu, Iranu, Syrii, Afganistanu, Etiopii i Jemenu.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl