Biznes

Wróć

Kredyt z polecenia – czy to może się opłacić?

2019-05-20 10:17:52
Jak pokazują wyniki badań z ostatnich lat, ufność Polaków wobec instytucji bankowych jest na zadowalającym poziomie. Trudno to jednak porównać z zaufaniem wobec najbliższych, a wiele decyzji podejmujemy właśnie w konsultacji ze współmałżonkiem, rodziną, przyjaciółmi. Jak się okazuje, może to przynieść obopólną korzyść, np. w przypadku kredytu gotówkowego.
pixabay.com
Opinie innych – dlaczego mają znaczenie?

Jak często zdarza nam się zasięgnąć opinii innych osób? W dzisiejszych czasach jest to niezwykle powszechne. Umożliwia to przede wszystkim Internet, a na wielu serwisach i stronach nieodłącznym elementem stały się sekcje komentarzy użytkowników. To bardzo pożyteczne, zwłaszcza w przypadku usług. Wybierając się do konkretnej restauracji, możemy zajrzeć do sieci i sprawdzić, jak oceniają ją klienci. Na podstawie ich opinii ocenimy miejsce, dobierzemy najlepsze potrawy, a jeśli recenzje nie będą przychylne, zrezygnujemy z wizyty.

To znaczące ułatwienie, ponieważ nie musimy bazować jedynie na opinii usługodawcy i możemy skonfrontować ją z wrażeniem osoby korzystającej z danej usługi. To korzyść dla klientów, którzy będą zadowoleni z zakupów, ale również dla usługodawcy, który zyskuje dodatkową formę promocji.

Polecanie... kredytów?

Skoro przyzwyczailiśmy się do polecania sobie wzajemnie różnych usług, dlaczego nie robić tego w przypadku... banków? Finanse to kwestia delikatna i wiele osób stara się nie mówić o nich np. w kręgu znajomych. Z drugiej strony opinia bliskiej osoby, zwłaszcza w takiej kwestii, może się okazać niezwykle przydatna i pomocna. Niektóre produkty finansowe mogą nie przekonywać nas od początku, natomiast opinia znajomego lub znajomej może zmienić podejście do konkretnego rozwiązania. Przede wszystkim możemy skonfrontować ofertę banku z rzeczywistością i ocenić, czy w naszej opinii druga osoba rzeczywiście zyskała na jakiejś usłudze. Szczegółowe informacje o produkcie finansowym mogą nam pomóc w planowaniu własnych działań.

Jeden kredyt – wiele korzyści

Potencjał w tego typu rozwiązaniach dostrzegły również same banki. Dla nich jest to dodatkowa forma reklamy, dzięki której zyskują kolejnych klientów. W tym celu niektóre instytucje zdecydowały się nagrodzić osoby, które z powodzeniem zachęcają swoich znajomych do korzystania z ich usług. Coraz częściej wśród promocji możemy natknąć się właśnie na takie rozwiązania, np. Santander Consumer Bank uruchomił program Kolega-koledze, dzięki któremu w ramach poleceń kredytu gotówkowego można zyskać nawet 700 zł. Oczywiście na takim rozwiązaniu zyskuje nie tylko polecający. Osoba, która zdecydowała się skorzystać z usługi na podstawie rekomendacji, uzyskuje korzystniejsze warunki.

Zadowoleni klienci

Wśród znajomych wieści szybko się rozchodzą, a dobra oferta kredytowa sprawi, że chętnych na takie usługi będzie przybywać. Dogodne warunki i korzyści dla każdego to doskonała zachęta.

Wyniki badań pochodzą z https://goldenmark.com/pl/mysaver/zaufanie-do-bankow/.
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]