Wykłady, pokazy, imprezy okolicznościowe

Wróć

Konkurs literacki Tutaj jestem

2024-05-31
Termin: 2024-02-01 - 2024-05-31
Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie literackim Tutaj jestem.

Na prace literackie w kategorii proza organizatorzy czekają do 31 maja 2024 r.

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza osoby piszące amatorsko do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod nazwą „Tutaj jestem”. To już czternasta edycja tego konkursu adresowanego do autorów, którzy debiut pisarski mają jeszcze przed sobą i którzy nie mają na koncie autorskiego wydawnictwa. Nagrodę stanowi wydanie przez Podlaski Instytut Kultury wybranej przez jury pracy, która zostanie profesjonalnie zredagowana, opracowana graficznie i wydrukowana. Autor nagrodzonej pracy otrzyma 200 egzemplarzy publikacji.

Tematyka prac może być bardzo różnorodna. Dotychczas na konkurs trafiały powieści obyczajowe, sensacyjne, kryminalne, z pogranicza baśni, fantazji, science fiction. Wśród zgłoszonych prac były zbiory noweli, opowiadań, formy nawiązujące do pamiętników czy reportaży.

Tematyka prac jest dowolna, ale mile widziane są wątki związane z województwem podlaskim. Jury, wybierając zwycięską pracę, będzie kierować się oryginalnym ujęciem tematu, kreatywnością i wyobraźnią autora, umiejętnością operowania językiem literackim, spójnością języka z tematyką pracy. Mottem konkursu, tradycyjnie już, są słowa Michała Zabłockiego:

Tutaj jestem, gdzie byłem,
Gdzie się urodziłem,
Tu się wychowałem
I tutaj zostałem.
Mogłem jechać, wyjechać
I stąd się oddalić,
Ale jednak zostałem
Z tymi, co zostali (…).

Karta zgłoszenia i regulamin dostępne są na stronie internetowej Podlaskiego Instytutu Kultury.

Miejsce imprezy