Konferansjerka, technika studyjna, internat. Szkoła Disco Polo ma już chętnych
Do szkoły Disco Polo w Michałowie zgłosiło się 27 uczniów. Od września wystartuje jedna klasa. Będą uczyć się m.in. techniki studyjnej, didżejki, techniki scenicznej. Chętni zamieszkają w internacie.
Zespół Promocji Michałowa
Ósmoklasiści stanęli przed wyborem dalszej ścieżki edukacji. Warto ukierunkować się już w tym momencie, by po maturze kontynuować swoją pasję i rozwijać się. Warto więc uszczegółowić swoje zainteresowania przed dokonaniem wyboru szkoły średniej. Uczniowie, którzy nie mają ścisłych umysłów, predyspozycji sportowych czy zamiłowań artystycznych, mogą sprawdzić się w szkołach muzycznych, o ile mają dobry słuch, wokal i poczucie rytmu. Dotychczas uczniowie, którzy marzyli o karierze estradowej mogli uczęszczać do szkół muzycznych, w których można kształcić grę m.in. na fortepianie, gitarze czy flecie. Teraz, ci, którzy nie widzą siebie na scenie w operze czy filharmonii, ale mają zacięcie muzyczne i preferują raczej skoczne rytmy, a blask fleszy ich nie przeraża, mogą kształcić się w szkole Disco Polo w Michałowie, która ma już sprecyzowany program nauczania.
Jest szkoła muzyczna i jest szkoła Disco Polo
Jeszcze kilka miesięcy temu zespołowi Szkół w Michałowie groziła likwidacja z powodu braku chętnych do nauki. I wówczas pojawił się pomysł na ratowanie szkoły poprzez powołanie klasy estradowej i nazwanie szkoły Szkołą Disco Polo. To, co jeszcze zimą wydawało się mrzonką i budziło niedowierzanie, powoli staje się faktem. Są chętni do podjęcia nauki w Szkole Disco Polo w Michałowie, w klasie estradowej. Od września więc szkoła rusza pełną parą.
- Dokumenty do szkoły złożyło 27 uczniów, co oznacza, że na pewno uruchomimy jedną klasę. Jesteśmy z tego zadowoleni. Widać, że pomysł chwycił – mówi zastępca burmistrza Michałowa Konrad Sikora.
Chętni to nie tylko mieszkańcy Michałowa, ale i mieszkańcy okolicznych gmin. Na nich czeka miejsce w internacie, położonym obok szkoły. Dziesięcioro już zadeklarowało chęć zamieszkania w internacie.
- Jak szkoła górnicza, to na Śląsku, jak morska to na Wybrzeżu, a jak mówimy o muzyce disco polo to u nas na Podlasiu – przywołuje po raz kolejny źródło pomysłu na profil szkoły burmistrz Michałowa Marek Nazarko.
Czego będą się uczyć
Profil klasy estradowej zawiera w swoim programie oprócz przedmiotów podstawowych rozszerzenie w postaci przedmiotów z historii muzyki, WOS i jęz. angielskiego. Gmina dysponuje profesjonalnym studiem nagraniowym w Gminnym Ośrodku Kultury, a miejscowy zespół Jobery (od 3 lat na scenie) deklaruje pomoc.
Konferansjerka, didżejka, technika sceniczna, studyjna, co chcesz zrobić z muzyką estradową, możesz nauczyć się u nas - zapewnia Adrian z zespołu Jobery.
Zajęcia dodatkowe to też spotkania z gwiazdami disco polo. Marcin Miller z zespołu Boys już w lutym zapowiedział udział w projekcie jakim jest szkoła disco polo:
Będę przyjeżdżał i będę się dzielił tym, czego nauczyłem się na estradzie.
By jeszcze bardziej wydała się atrakcyjna Szkoła Disco Polo i miała dobre warunki do nauki radni, na ostatniej sesji (24 czerwca), podjęli uchwałę, by 150 tys. zł z budżetu gminy przeznaczyć na zakup nowego profesjonalnego sprzętu muzycznego i 50 tys. zł na obozy szkoleniowe dla młodzieży.
Gmina nie chce poprzestać tylko na szkole. Zamierza wybudować całe centrum disco polo z halą widowiskowo-sportową i muzeum, ale na to musi pozyskać pieniądze z zewnątrz.
Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl