Sport

Wróć

Kolarze W Krainie Ozów. Zawody w Szelmencie

2013-09-04 00:00:00
W niedzielę (1.09) w Szelmencie odbyły się zawody w kolarstwie górskim W Krainie Ozów, w ramach 11. edycji Maratonów Kresowych. Na starcie ustawiło się około 500 zawodników. Wygrał Litwin Sarunas Pacevicius.
materiały organizatora
Szelment, malownicza osada na Suwalszczyźnie, stała się w tym roku areną sportowych zmagań kolarzy górskich z Polski, Litwy i Białorusi. Do udziału w wyścigu zgłosiło się ponad 500 zawodników, którzy startowali na trzech dystansach: mini - 4,5 km, półmaraton – 32 km i maraton - 70 km. Większość z nich dotarła do mety, pomimo znacznego stopnia trudności trasy - edycja W Krainie Ozów jest jednym z najtrudniejszych wyścigów w cyklu Maratonów Kresowych. Zawody otrzymały rangę Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Kolarstwie Górskim.

Na dystansie maratonu (70 km) I miejsce zajął zawodnik z Litwy - Sarunas Pacevicius, a wśród kobiet triumfowała Izabela Kłosowska z Ogrodniczek. Tytuł Drużynowych Mistrzów Województwa Podlaskiego zdobył Klub Rowerowy MTB Suwałki. Imprezę swoją obecnością uświetnił mistrz olimpijski z Sapporo - Wojciech Fortuna, który wręczył kolarzom nagrody.