Kryminalne

Wróć

Kodami BLIK oddała oszustom 10 tys. zł

2022-08-05 16:05:22
Oszuści nie odpuszczają. Tym razem ich ofiarą padła 39-letnia suwalczanka, która uwierzyła, że ktoś próbował włamać się na jej konto.
Pixabay
W czwartek (4.08) do suwalskich policjantów zgłosiła się 39-letnia suwalczanka. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów.

- Z jej relacji wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika banku. Rozmówca poinformował, że pieniądze kobiety są zagrożone, bo ktoś próbował je wypłacić z konta. Wiarygodności całej sytuacji dodawał fakt, że na wyświetlaczu telefonu kobiety pokazał się numer jej banku - informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Fałszywy pracownik banku zaoferował kobiecie swoją pomoc. Twierdził, że aby uchronić zagrożone pieniądze trzeba je przelać na inne konto. 39-latka, chcąc chronić swoje oszczędności, zgodziła się na przelanie pieniędzy na bezpieczne konto.

- Wierząc oszustom zalogowała się do bankowości elektronicznej. Potem podawała kody BLIK i akceptowała wypłaty - tłumaczą funkcjonariusze.

Gdy suwalczanka uświadomił sobie, że padła ofiarą oszustów powiadomiła policjantów. Przestępcy mając kody blik wypłacili z jej konta blisko 10 tys. zł.

- Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom - apeluje policja.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl