Zdrowie

Wróć

Kobiece dolegliwości można wyleczyć laserem

2015-01-19 00:00:00
Upływ czasu, trudne porody, przebyta menopauza czy wreszcie - nieatrakcyjna budowa anatomiczna. To wszystko może prowadzić do zmian w funkcjonowaniu ciała kobiety i wynikającego z tego niezadowolenia ze swojego wyglądu. Większość tych problemów da się jednak rozwiązać, a wsparciem w tym wypadku służy ginekologia estetyczna.
Publicum
Ginekologia estetyczna, w ramach której dokonuje się m.in. poprawiania wyglądu okolic intymnych, wbrew pozorom nie ogranicza się jedynie do kwestii wizualnych:

- Zabiegi tego typu pozwalają bowiem również wyeliminować problemy medyczne wpływające na stan psychiczny kobiety – mówi lek. med. Joanna Wojciula, specjalista ginekologii i położnictwa.

Dolegliwości utrudniające wiele codziennych czynności czy komplikujące życie seksualne mogą skutkować obniżeniem samooceny, zamknięciem się w sobie, a nawet unikaniem kontaktów intymnych.

W Białymstoku rozpoczęła działalność klinika ginekologii estetycznej Holistic-Med. To zarazem pierwsza w Polsce północno-wschodniej placówka oferująca tak zaawansowane metody leczenia m.in. przy użyciu innowacyjnego lasera.

Specjaliści z kliniki zajmują się przede wszystkim rozwiązywaniem problemów, które istotnie wpływają na komfort życia pań. Są to na przykład: liczne, trudne lub zabiegowe porody, okres menopauzy, problem nietrzymania moczu czy nieatrakcyjna budowa anatomiczna.

By temu przeciwdziałać, w gabinecie przeprowadza się m.in. rewitalizację i lifting pochwy, korektę budowy anatomicznej, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, rehabilitację po porodzie (w tym rewitalizację okolic intymnych) czy plastykę warg sromowych.

Zabiegi te wykonywane są w sposób całkowicie bezinwazyjny – przy użyciu lasera MonaLisa Touch. O jego skuteczności świadczą nie tylko badania kliniczne, ale i doświadczenia zadowolonych pacjentek, które poddały się zabiegowi w innych częściach Polski.

- Zastosowanie tego typu technologii pozwala nam nie tylko zagwarantować pełne bezpieczeństwo realizowanych procedur, ale także zminimalizować ryzyko wystąpienia komplikacji okołooperacyjnych oraz uniknąć okresu rekonwalescencji – wyjaśnia lek. med. Katarzyna Roginiewicz-Suszyńska, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii z Holistic-Med w Białymstoku.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl