Duńskie klocki LEGO podbiły cały świat i odniosły bezprecedensowy sukces nie tylko jako zabawka dla dzieci, ale także jako kreatywna rozrywka offline dla dorosłych. LEGO wciąż wypuszcza nowe zestawy klocków dla różnych grup wiekowych i o rozmaitej tematyce, ale na tym nie poprzestaje. Stanowi dziś znakomity rekwizyt do nauki w szkołach, staje się głównym tematem filmów, a nawet parków rozrywki. Wygląda na to, że zwykłe klocki są rozrywką o nieograniczonych możliwościach.
Dlaczego warto układać LEGO?
Klocki LEGO są dla dzieci czymś więcej niż rozrywką. Choć zestawy LEGO stanowią dla maluchów znakomitą zabawę i potrafią wciągnąć dzieci na długie godziny, równocześnie pozwalają rozwijać wiele cennych umiejętności. Po pierwsze - wymagają koncentracji i znakomicie wyciszają, co z pewnością docenią rodzice bardzo aktywnych maluchów. Klocki LEGO wymagają podążania za instrukcją, rozumienia przekazywanych komunikatów, wyobraźni przestrzennej oraz kreatywności. Przy okazji rozwijają umiejętności manualne, pozwalają ćwiczyć tzw. małą motorykę, a także uczą samodzielności, liczenia i rozwiązywania problemów. Dzieci bardzo chętnie podejmują wyzwanie, jakim jest zbudowanie konstrukcji z klocków LEGO, z zaskakującą cierpliwością potrafią dążyć do celu i mogą poczuć niemałą satysfakcję, gdy wreszcie go osiągną.
A co z dorosłymi? Pełnoletni miłośnicy LEGO doceniają ten wyciszający, kreatywny sposób spędzania wolnego czasu. Układanie LEGO pozwala się odstresować, zapomnieć o codziennych obowiązkach i miło spędzić wolny wieczór, z dala od wszechobecnych ekranów. Dla wielu osób klocki LEGO to powrót do czasów dzieciństwa, inni odkryli tę wciągającą rozrywkę dopiero w wieku dorosłym. LEGO stanowi prawdziwą gratkę dla osób z żyłką kolekcjonera, bo stwarza duże możliwości zbierania zestawów. Możliwość konstruowania zestawów znakomicie wycisza, daje satysfakcję i pozwala „wyżyć się” kreatywnie.
Jakie klocki LEGO warto wybierać?
Jeśli wybierasz klocki LEGO dla dziecka, koniecznie zwróć uwagę na przedział wiekowy zalecany przez producenta. Dzięki temu w prosty sposób dobierzesz poziom trudności do możliwości dziecka. Kiedy już maluch nauczy się układać LEGO, być może będzie potrafił układać zestawy przewidziane dla starszych dzieci, na początek jednak warto poprzestać na zestawach zalecanych przez LEGO. Zestawy są bardzo zróżnicowane tematycznie, dzięki czemu z łatwością znajdziesz klocki LEGO dla chłopców i dziewczynek oraz dopasujesz je do zainteresowań dziecka. Modele samochodów, figurki superbohaterów, zestawy LEGO Minecraft lub LEGO Friends (chętnie wybierane przez dziewczynki) - tak duża różnorodność sprawia, że z pewnością nie zabraknie ciekawych zestawów do układania. Nie musisz poprzestawać na gotowych kompletach. LEGO umożliwia także zakup dużego kreatywnego zestawu kolorowych klocków, z których dziecko może budować dowolne konstrukcje, kierując się własnymi pomysłami i wyobraźnią. To znakomite uzupełnienie gotowych zestawów!
Dorośli zwykle dobrze wiedzą, czego szukają. Zależy im na zestawach dopasowanych tematycznie do zainteresowań lub uniwersum z popkultury, które ich interesuje. Wybierają LEGO Star Wars, Harry Potter lub Marvel, często kolekcjonują zestawy LEGO z konkretnej tematyki. Dużą popularnością cieszą się niewielkie zestawy Speed Champions zawierające modele kultowych aut. Takie małe zestawy po złożeniu stanowią niewątpliwą ozdobę domowego biura lub salonu.
Klocki LEGO - więcej niż rozrywka?
Klocki LEGO (duży wybór na TaniaKsiazka.pl) pozwalają w ciekawy sposób spędzić wolny czas offline, co w dobie smartfonów i komputerów wydaje się na wagę złota. Relaksujące, kreatywne i rozwijające zajęcie bez ograniczeń wiekowych jest atrakcyjne dla wielu osób - bez względu na płeć i zainteresowania.
A jednak klocki LEGO to coś więcej niż zwykła rozrywka i sposób na spędzenie czasu.
LEGO pomaga uczyć dzieci - matematyki, fizyki, a nawet podstaw programowania.
Programy nauczania obejmują kreatywne ćwiczenia z wykorzystaniem klocków, dzięki czemu uczą poprzez dobrą zabawę. Umożliwiają także dzieciom rozwój wielu umiejętności przydatnych w dorosłym życiu - takich jak koncentracja na zadaniu, poszukiwanie rozwiązań, samodzielność czy praca w grupie.
Dorośli również wykorzystują LEGO w innych celach niż rozrywkowe.
Niewiele osób wie, że słynne duńskie klocki są wykorzystywane przez inżynierów i projektantów do tworzenia prototypów i modeli. To pomaga w wizualizacji i testowaniu pomysłów. Coraz częściej LEGO staje się także sposobem na inwestowanie oszczędności - okazuje się, że
inwestycja tego typu jest bardziej opłacalna niż lokowanie własnych funduszy w złoto lub dzieła sztuki! Choć takie działania wymagają wiedzy i dobrej orientacji w ofercie LEGO, wielu miłośników tych kultowych klocków próbuje swoich sił w oryginalnym sposobie inwestowania.
To już pewne - klocki LEGO nieprędko odejdą do lamusa i wszystko wskazuje na to, że jeszcze wiele pokoleń będzie cieszyć się tą rozrywką. Wykorzystaj to - klocki LEGO mogą być znakomitym pomysłem na prezent dla dzieci i dorosłych. A może nawet kupisz zestaw tylko dla siebie i kreatywnie spędzisz długie jesienne wieczory?
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]