Aktualności

Wróć

Jest nowy dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

2024-02-28 08:45:13
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, skupiający 14 powiatowych zespołów, ma nowego dyrektora. Kto nim został?
PODR Szepietowo
Stary dyrektor się pożegnał...

W poniedziałek (26.02) Wojciech Mojkowski zakończył pełnienie funkcji dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Kierował tą placówką 5 lat.

Dziękuję zastępcom, kierownikom i pracownikom PODR Szepietowo za lata pracy, jaką wspólnie wykonaliśmy na rzecz podlaskiego rolnictwa. Z satysfakcją patrzę na wszystkie wyzwania zawodowe, których wspólnie się podjęliśmy. Dziękuje również wszystkim instytucjom i firmom, z jakimi dane mi było współpracować przez ten czas, to była dla mnie czysta przyjemność - napisał w komunikacie na profilu społecznościowym PODR w Szpietowie.

...a nowy się przywitał

Tego samego dnia - decyzją ministra rolnictwa i rozwoju wsi Czesława Siekierskiego - na to stanowisko został powołany Tadeusz Kruszewski. Nominację nowemu dyrektorowi wręczył sekretarz stanu Stefan Krajewski wiceminister rolnictwa.

– Serdecznie gratuluję, życzę powodzenia, niech pana praca dobrze służy podlaskim rolnikom, Podlaskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, a jednocześnie niech to będzie Pana osobista satysfakcja – powiedział wiceminister Krajewski, wręczając akt nominacji nowemu dyrektorowi.

Tadeusz Kruszewski to doświadczony doradca rolniczy. Jest absolwentem Akademii Podlaskiej w Siedlcach, a dokładniej Wydziału Rolniczego. Od lat pracuje w PODR Szepietowo. Doskonale zna pracę doradców i sytuację podlaskiego rolnictwa.

– Bardzo dziękuję za wyróżnienie i zaufanie, jakim obdarzył mnie minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski i całe Ministerstwo Rolnictwa. Myślę, że będę mógł się przysłużyć rozwojowi Ośrodka. Pracuję w tej firmie ponad 23 lata. Przeszedłem każdy szczebel kariery zawodowej. Zaczynałem jako specjalista terenowy, specjalista w centrali, główny specjalista, koordynator sekcji produkcji zwierzęcej, kierownik Działu Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa. Pełniłem różne funkcje społeczne, między innymi społecznego inspektora pracy. W tej firmie rozwijałem się i podnosiłem swoje kwalifikacje i umiejętności między innymi dzięki wam, bo praca w takim zespole, to bardzo duże wyróżnienie. Mam nadzieję, że nasza współpraca na rzecz rozwoju podlaskiego rolnictwa, będzie nadal układała się bardzo dobrze – zwrócił się do współpracowników Tadeusz Kruszewski, nowy dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

PODR w Szepietowa to znana od lat placówka

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego swoim działaniem obejmuje cały teren województwa podlaskiego. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Szepietowie. Misję swoją realizuje z pomocą 14 Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego (w Augustowie, Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Grajewie, Hajnówce, Kolnie, Mońkach, Sejnach, Siemiatyczach, Sokółce, Suwałkach, Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie i Łomży).

Pod różnymi nazwami funkcjonuje od 1948 roku, czyli już od 70 lat towarzyszy podlaskim rolnikom. Ośrodek świadczy szereg usług doradczych w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, ekonomiki i przedsiębiorczości, nowoczesnych technologii rolniczych, wdrażania postępu biologicznego, ochrony środowiska i rolnictwa ekologicznego oraz poprawy jakości produkcji rolnej. Udziela również pomocy w dostosowaniu gospodarstw rolnych w zakresie spełniania wymogów wzajemnej zgodności.

Ośrodek znany jest również z organizacji corocznej Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. W tym roku odbędzie się ona w terminie 28-30 czerwca i będzie to już 30. edycja.
Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl