Aktualności

Wróć

Jednego dnia mogło zamarznąć aż 7 osób

2012-12-19 00:00:00
Wczoraj w Podlaskiem mogło zamarznąć w sumie aż 7 osób. Na szczęście informacje świadków i szybkie, policyjne interwencje temu zapobiegły.
podlaska.policja.gov.pl
Dzięki anonimowemu, telefonicznemu zgłoszeniu mundurowi z Augustowa otrzymali informację o nietrzeźwym mężczyźnie, który leżał w śnieżnej zaspie przy drodze w gminie Bargłów Kościelny. Potem, w Nowince, policjanci patrolujący miejscowość zauważyli leżącego na chodniku nietrzeźwego mężczyznę. Mieszkaniec gminy prawdopodobnie wysiadł z autobusu i po przejściu kilku kroków przewrócił się i zasnął. W obu przypadkach, po ustaleniu tożsamości, odwieziono mężczyzn do domów.

Podobna sytuacja miała miejsce w podkolneńskiej miejscowości, gdzie policjanci zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu i nie jest w stanie wstać o własnych siłach. 31-latek został przewieziony do miejsca zamieszkania i przekazany rodzinie.

Natomiast funkcjonariusze z Suwałk podczas patrolowania miasta natknęli się na bezdomnego, który przebywał w wiacie śmietnikowej. Z uwagi na fakt, że był pod wpływem alkoholu trafił do Izby Wytrzeźwień. Kilka minut później policjanci zobaczyli mężczyznę, który leżał w zaspie śniegu - był zmarznięty i pijany. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala.

Dwukrotnie interweniowali również grajewscy policjanci. Przypadkowy przechodzeń poinformował ich, że na śniegu leży mężczyzna. Wyziębiony 36-letek był w stanie upojenia alkoholowego. Zawieziono go do domu. Kolejne zgłoszenie dotyczyło człowieka, który leżał na zaśnieżonym chodniku. Jak się okazało, 47-letni mieszkaniec miasta zasłabł i przewrócił się. Wezwana karetka pogotowia zabrała go do szpitala.

Z kolei w okolicy miejscowości Trzcianka mundurowi zajęli się mężczyzną leżącym na poboczu. Nietrzeźwy 56-latek nie był w stanie samodzielnie utrzymać równowagi. Został przewieziony do domu.

Podlaska policja przypomina: każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie. Tego typu sytuacje natychmiast zgłaszajmy dzwoniąc na numer 997 lub 112. Działa także bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem 800 444 989 można zyskać informacje o miejscach i formach udzielania pomocy potrzebującym.
Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl