Aktualności

Wróć

Jakie tatuaże są popularne wśród białostoczan?

2023-09-18 06:55:56
Preply zbadało, jakie są najpopularniejsze rodzaje tatuaży w formie napisów na świecie. My sprawdziliśmy, na jakie chętnie decydują się białostoczanie.
pixabay.com
Firma Preply, analizując liczbę oznaczonych odpowiednimi hashtagami postów na Instagramie oraz roczną liczbę wyszukiwań w Google, zbadała globalne trendy odnośnie tatuaży. Co z tego wynikło?

Najpopularniejsze tatuaże tekstowe to...

... te przedstawiające imię i nazwisko! Kto by się spodziewał, prawda? Tatuaże z imionami są najpopularniejszym rodzajem tatuaży tekstowych – dotyczy ich ponad 298 000 postów na Instagramie i 2,6 miliona wyszukiwań w Google w skali roku. Na drugim miejscu znajdziemy tatuaże przedstawiające inicjały.

Dalej mamy: cytaty, pojedyncze słowa oraz fragmenty tekstów piosenek.

Które gwiazdy nas inspirują?

Preply sprawdziło także, które gwiazdy światowego show biznesu mają największy wpływ na to, jakie tatuaże wybieramy. Wiele osób decyduje się chociażby na tekst z piosenki ulubionego wokalisty czy cytowanie słów osoby, którą podziwiają.

Jak się okazuje, w tej kategorii rządzi Ariana Grande, a tuż za nią są Harry Styles i Justin Bieber. Wysoko w zestawieniu znaleźli się także m.in.: Rihanna, Angelina Jolie czy David Beckham.

Na jakie tatuaże stawiają białostoczanie?

Postanowiliśmy sprawdzić, na jakie tatuaże najchętniej decydują się mieszkańcy naszego miasta.

- Trendy zmieniają się szybko, klienci są coraz bardziej świadomi i często zdarza się, że nie do końca chcą za nimi podążać - tłumaczy Daniel ze studia tatuażu Angels&Devils tattoo&piercing. - Stawiamy na indywidualne podejście, a osoby pracujące u nas chcą robić rzeczy nietuzinkowe. Dlatego jeśli już zdarzają się sytuacje, w których klient ma doprecyzowane wymagania, które są schematem powielanym co do tematyki czy stylistyki, wówczas staramy się wytłumaczyć, że tatuaż to temat na całe życie i warto mieć na skórze coś, co będzie indywidualne i niepowtarzalne.

Zdarzają się projekty powtarzalne, takie jak wilk z lasem czy czaszka z różą, jednak tatuażyści starają się przemycać bardziej unikalne rozwiązania. Ostateczna decyzja zależy jednak od osoby, która na tatuaż się decyduje.
Monika Zysk
24@bialystokonline.pl