Nauka

Wróć

Jak wygląda sytuacja lesbijek na wsi? Spotkanie wokół raportu Niewidoczne (dla) społeczności

2012-10-29 00:00:00
Pod nazwą Po drugiej stronie tęczy Grupa IRIS – Stowarzyszenie na rzecz Osób o Różnorodnych Orientacjach Psychoseksualnych i Tożsamościach Płciowych organizuje cykl spotkań edukacyjnych.
materiały organizatora
W poniedziałek, 29 października o godz. 19 na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku, odbędzie się spotkanie wokół raportu Niewidoczne (dla) społeczności.

Lesbijki stanowią część społeczności nie tylko w stosunkowo dobrze już zbadanych pod tym kątem miastach, lecz także na wsi. W miastach znajdują swoje przestrzenie spotkań, wsparcia i współdziałania. A jak wygląda sytuacja lesbijek, które żyją na wsi i w mniejszych miastach? Z jakimi problemami się spotykają? Czym jest dyskryminacja krzyżowa lesbijek – ze względu na płeć, orientację seksualną i miejsce zamieszkania? Dlaczego w dużych miastach na znanych uniwersytetach wiemy o niej tak niewiele?

W ramach projektu Niewidoczne (dla) społeczności Fundacja Przestrzeń Kobiet podjęła wyzwanie uzupełnienia białych plam na mapie badań sytuacji osób LGBT i udokumentowania sytuacji lesbijek i biseksualnych kobiet żyjących na terenach wiejskich i poza dużymi ośrodkami miejskimi. Podczas spotkania autorki raportu z badań Niewidoczne (dla) społeczności opowiedzą o założeniach projektu, wynikach badań i rekomendacjach, które zostały opracowane na podstawie rozmów z uczestniczkami badań. Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Niewidoczne (dla) społeczności” został zrealizowany przy wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu „Demokracja w działaniu – Tolerancja”.

Co więcej, w ramach cyklu odbył się pokaz pokaz reklam LGBTQ, a kolejnym wydarzeniem będzie warsztat języka gender-owego Dodaj do słownika. Zapisy do 7 listopada drogą mailową: grupairis@gmail.com oraz telefonicznie: 536 867 164. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

o wydarzeniu: Spotkanie wokół raportu „Niewidoczne (dla) społeczności”
Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl