Jak chronić Bojary? Już w kwietniu w Centrum Zamenhofa dyskusja, promocja książki i wystawa
Podczas otwartej dyskusji spotkają się przedstawiciele różnych środowisk, profesji, zwolennicy różnych koncepcji i pomysłów na to, jak chronić Bojary. Zaplanowano też promocję książki Bojary 2 i wystawę z archiwalnymi fotografiami Bojar. Wszystko 19 kwietnia w Centrum im. Ludwika Zamenhofa.
materiały organizatora
Przedstawiona zostanie perspektywa historyczna z przypomnieniem, kto i kiedy występował z postulatami ochrony Bojar, jak wyglądały te starania. Zaprezentowane zostaną poglądy i pomysły na to, jak chronić to, co pozostało z dawnych Bojar. Przy okrągłym stole zasiądą: Michał Chodorowski, Andrzej Lechowski, Antoni Oleksicki, Barbara Tomecka, dr Adam Turecki, Wiesław Wróbel, Mirosław Zbichorski. Moderatorem dyskusji będzie Sebastian Wicher. Każdy, kto przybędzie do Centrum i wysłucha debaty, będzie mógł oddać głos na jednego z panelistów - wybrać najlepszą jego zdaniem koncepcję ochrony Bojar.
Ponadto w programie promocja książki Bojary 2. To zbiór zdjęć, tekstów teoretycznych i wspomnieniowych. Zebrane w książce wspomnienia są subiektywnymi wyprawami w przeszłość. Choć są to opowieści bardzo osobiste, różnorodne tematycznie, to łączy je wielki sentyment do Bojar - dzielnicy, która jawi się opowiadającym i słuchaczom jako kraina piękna, spokoju, bezpieczeństwa. Zostanie także otwarta wystawa z wielkoformatowymi archiwalnymi fotografiami Bojar.
andy