Sport

Wróć

Jagiellonia rozbiła Stilon Gorzów. Dublety Góralskiego, Klimali i Sekulskiego

2017-06-22 20:14:24
W drugim i zarazem ostatnim sparingu przed walką w eliminacjach do Ligi Europy Jagiellonia Białystok pokonała III-ligowy Stilon Gorzów Wielkopolski 6:0.
Grzegorz Chuczun
Na potyczkę ze Stilonem Gorzów Wielkopolski Ireneusz Mamrot posłał jedenastkę zbliżoną do tej, która 29 czerwca powinna wybiec w Gruzji na spotkanie z Dinamem Batumi. Żółto-Czerwoni rozpoczęli mecz w mocnym zestawieniu - z Runje, Gutim, Góralskim oraz Sheridanem w składzie - jednak przez ponad pół godziny gry nie byli oni w stanie umieścić piłki w siatce rywali. Przełamanie nastąpiło dopiero w 36. minucie rywalizacji, kiedy to futbolówkę na 20. metrze zgarnął Jacek Góralski i bez chwili zawahania wbiegł w pole karne, a następnie precyzyjnym strzałem pokonał golkipera z Gorzowa. Jeszcze przed zmianą stron defensywny pomocnik Jagi ponownie wpisał się do sędziowskiego protokołu, zdobywając tym razem gola uderzeniem głową. W tej sytuacji dokładnym dośrodkowaniem popisał się Łukasz Burliga.

Na drugą połowę Jagiellonia wyszła w zupełnie innym zestawieniu. Ireneusz Mamrot dokonał 9 zmian, ale o dziwo teoretycznie słabsza jedenastka popisała się jeszcze lepszą skutecznością i mecz zakończył się wynikiem 6:0. Na listę strzelców wpisali się Patryk Klimala i Łukasz Sekulski. Obaj zdobyli po dwie bramki.

W starciu ze Stilonem nie wystąpił Fedor Cernych, który podczas poprzedniej gry sparingowej z AEK-iem Larnaka został solidnie poobijany i jeszcze w pierwszej połowie opuścił boisko.

KS Stilon Gorzów Wielkopolski – Jagiellonia Białystok 0:6 (0:2)
Bramki: Jacek Góralski 36, 45, Patryk Klimala 53, 87, Łukasz Sekulski 70k, 83

Jagiellonia Białystok: Hubert Gostomski - Łukasz Burliga (46' Ziggy Gordon), Ivan Runje (46' Dawid Szymonowicz), Guti (46' Luka Asatiani), Guilherme (46' Piotr Tomasik) - Arvydas Novikovas (46' Damian Szymański), Rafał Grzyb (46' Taras Romanczuk), Jacek Góralski (46' Dawid Polkowski), Przemysław Mystkowski, Dmytro Chomczenowśkyj (46' Patryk Klimala) - Cillian Sheridan (46' Łukasz Sekulski)