Sport

Wróć

Jagiellonia miała szansę odbić się od dna. Niestety tego nie zrobiła

2023-10-19 10:27:29
Po 5 kolejkach sezonu 2023/2024 tylko takie zespoły jak Jagiellonia Białystok i Clearex Chorzów nie zdobyły w FOGO Futsal Ekstraklasie choćby punktu. W środę (18.10), w stolicy Podlasia, obie drużyny spotkały się w bezpośredniej rywalizacji, której gospodarze nie będą dobrze wspominać. Po komplet oczek sięgnęli bowiem goście.
Maciej Safaryn
Patrzenie na tabelę FOGO Futsal Ekstraklasy to nie jest dla podlaskich kibiców przyjemność. Na jej dnie znajduje się Jagiellonia i białostoczanie ostatnie miejsce zajmują niestety w pełni zasłużenie, gdyż to właśnie Żółto-Czerwoni jako jedyni nie potrafili w 6 pierwszych meczach zdobyć choćby punktu.

W środę Jagiellończycy przegrali kolejne spotkanie, tym razem niezwykle ważne, ponieważ rywalem był inny zespół mający w batalii 2023/2024 ogromne problemy, czyli Clearex Chorzów. Wynik starcia w 7. minucie otworzył Maciej Mizgajski, ale już po chwili do siatki trafił też Grzegorz Makal, dlatego na tablicy rezultatów w hali Mechaniaka mieliśmy remis. Żółto-Czerwoni poszli następnie za ciosem, czego efektem były bramki Mateusza Łabieńca i ponownie Grzegorza Makala. Pierwszy popisał się pięknym strzałem z woleja, a drugi skutecznie wykończył szarżę lewym skrzydłem.

Pierwsza połowa nie zakończyła się jednak dwubramkowym prowadzeniem białostoczan, bo jeszcze przed przerwą gola zdobył Dominik Jankowski, a po niej to przyjezdni mieli więcej do powiedzenia. Do siatki gospodarzy piłkę zapakowali Sebastian Borzecki (x2) oraz Mariusz Serget, a ponieważ Żółto-Czerwoni odpowiedzieli jedynie trafieniem Jacka Stefanowicza w 38. minucie spotkania, cały mecz zakończył się zwycięstwem Clearexu 5:4.

Porażka Jagiellończyków na pewno boli, lecz futsaliści ze stolicy Podlasia nie mają zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie klęski, bo już w sobotę (21.10) białostoczanie zmierzą się w Warszawie z AZS-em UW Darkomp Wilanów.

16. Jagiellonia Białystok 6 0 17:34

Jagiellonia Białystok - Clearex Corzów 4:5 (3:2)
Bramki: Grzegorz Makal 9, 16, Mateusz Łabieniec 13, Jacek Stefanowicz 38 – Maciej Mizgajski 7, Dominik Jankowski 17, Sebastian Borcki 23, 31, Mariusz Seget 29
Jagiellonia Białystok: Dobreńko - Haraburda, Makal, Łabieniec, Skiepko - Danilewicz, Citko, Kajewski, Stefanowicz, Kozłowski, Kożuszkiewicz, Sakowicz, Prolejko, Nasuto
Clearex Chorzów: Kisielov - Borkowski, Mizgajski, Grzywa, Seget - Nadolski, Banasiak, Hartstein, Kubicki, Kostorz, Jankowski, Ceglarek, Brocki