Sport

Wróć

Jagiellonia ma nowego defensora

2024-07-09 13:35:06
Duma Podlasia zakontraktowała lewego obrońcę. Jagiellończykiem został Joao Moutinho, który przyszedł do białostockiej drużyny na zasadzie rocznego wypożyczenia.
Jagiellonia Białystok
Mistrzowie Polski znaleźli zastępstwo dla Bartłomieja Wdowika. W sezonie 2024/2025 w Jagiellonii po lewej stronie boiska będzie biegać Joao Moutinho.

Portugalczyk od stycznia 2023 r. grał we włoskim klubie Spezia Calcio (11 spotkań), a wcześniej 26-latek prezentował swe umiejętności w USA. W latach 2018-2022 Moutinho wystąpił 15 razy w barwach Los Angeles FC (1 gol) oraz zanotował 85 meczów w Orlando City (3 gole, 7 asyst).

- Jagiellonia to naprawdę duży klub w Polsce. W tym roku powalczymy w eliminacjach Ligi Mistrzów i słyszałem, że klub ma duże ambicje. Cieszę się, że tutaj jestem. Ekstraklasa jest bardzo fizyczną ligą, natomiast inne nastawienie Jagiellonii może na tym tle się wyróżniać. Drużyna bardzo dobrze operuje piłką, posiada naprawdę dobrych piłkarzy - powiedział w rozmowie z klubowymi mediami nowy nabytek Dumy Podlasia.

Joao Moutinho przyszedł do białostockiej drużyny na zasadzie rocznego wypożyczenia z włoskiej Spezii z opcją wykupu. Portugalczyk będzie w Jagiellonii grać z numerem 44.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl