Sport

Wróć

II liga piłki ręcznej: Słoneczni przegrali w Płocku

2013-04-07 00:00:00
Szczypiorniści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok przegrali w sobotę na wyjeździe z Wisłą II Płock 22:31 (14:17). Słoneczni tylko w pierwszej połowie stawili opór gospodarzom.
Michał Kardasz
Mimo znacznego osłabienia kadrowego pierwsza połowa gry przebiegła bardzo przyzwoicie. Zawodnicy MOKS-u przystąpili do meczu zmotywowani i skoncentrowani, co widoczne było przede wszystkim w obronie. Twarda i szczelna defensywa przysporzyła mnóstwa kłopotów aktualnym mistrzom Polski juniorów.

Do 40. minuty Słoneczni byli równorzędnym przeciwnikiem. Problemy zaczęły się, gdy najlepszy gracz tego dnia - Michał Dziemiach dostał plastra. Po raz kolejny już okazało się, iż w przypadku odcięcia Dziemicha od gry zespół nie potrafi sobie z tym poradzić. Zaczęły pojawiać się proste błędy, które przeciwnik skrzętnie wykorzystywał na swoją korzyść. Wobec braku na ławce zmienników mecz w końcowej fazie był jednostronnym widowiskiem.

Orlen Wisła II Płock - MOKS Słoneczny Stok Białystok 31:22 (17:14).