Impreza rozpocznie się mszą świętą polową w intencji plantatorów, po czym uczestnicy będą mogli uczestniczyć w uroczystym otwarciu imprezy. Początkiem serii atrakcji będzie występ folklorystycznego zespołu Klepaczanki. Na miejscu będzie strefa jarmarku, gdzie będzie można zasmakować i nabyć lokalne przysmaki oraz wyroby rękodzielnicze. Nie zabraknie też konkursów, które ożywią atmosferę – wyróżnione zostaną najciekawsze stoiska produktów lokalnych, a także zaplanowane są ogórkowe konkursy i zabawy dla dzieci.
Koło Gospodyń Wiejskich z Długołęki przygotuje pokazy i warsztaty kulinarno-kiszone, które wprowadzą uczestników w tajniki przygotowywania potraw opartych na kiszonych warzywach. W menu znajdą się dania takie jak groch z kapustą, placki z tartym ogórkiem czy też powszechnie znany, lecz nowocześnie podany kulebiak.
W międzyczasie, Agnieszka Prymaka poprowadzi warsztaty, które rozbudzą zainteresowanie alternatywnymi smakami. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się przygotowywać zdrowe koktajle owocowo-warzywne oraz tworzyć ziołową sól. Natomiast dzięki inicjatywie Boso na Łące, uczestnicy mogą zgłębić tajniki naturalnych kosmetyków i nawet wykonać swoje własne mydełko.
Najmłodsi uczestnicy imprezy nie zostaną pominięci. Na miejscu będą profesjonalni animatorzy oraz zaprzyjaźnione instytucje kultury, którzy przygotują animacje i twórcze zabawy. Będą kolorowe dmuchańce, baloniki oraz ogromne bańki mydlane. Wieczorem, strefa koncertowa stanie się areną muzycznych emocji. Na scenie pojawią się artyści, w tym Magda Niewińska oraz zespół Jobery. Wszystko zakończy się pożegnalnym koncertem zespołu Holiday.
Dzień Ogórka odbędzie się w niedzielę (3.09) w Kruszewie.
Więcej informacji: Dzień Ogórka w Kruszewie