Na uczestników gry będą czekać zagadki, zadania, a przede wszystkim będą mieli oni szansę na bliższe poznanie najciekawszych zabytków Białegostoku. Tym razem motywem przewodnim Gry jest architektura, stąd tytuł tej edycji: Rozbieramy architekturę.
Poznawanie architektury i dobra zabawa
- To już siódma edycja jednego z najpopularniejszych wydarzeń Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Do tej pory gracze podążali szlakiem bojarskim, szukali śladów PRL-u, poznawali białostockie monumenty, odkrywali miejsca związane z Wiesławem Kazaneckim i Laureatami nagrody jego imienia, a także pokonywali bariery architektoniczne, które utrudniają osobom z niepełnosprawnościami poruszanie się po mieście - mówi Magdalena Urbańska z Centrum im. Ludwika Zamenhofa. I dodaje: Liczymy się z opiniami naszych graczy i w tym roku stawiamy na architekturę.
Celem Gry jest odnalezienie i zidentyfikowanie czternastu obiektów w centrum Białegostoku. Z dziewięcioma z nich wiążą się zadania, które są szansą na zdobycie dodatkowych punktów i zwiększenie swoich szans w rywalizacji o nagrody. W tym roku będą to zaproszenia do restauracji znajdujących się na trasie Gry, a także gadżety od CLZ.
Rejestracja już ruszyła
- Gracze dostaną niemal wszystkie informacje podane na tacy. O sukcesie w zmaganiach zadecydują strategia i spostrzegawczość - zaznacza Anna Danilewicz z CLZ.
Gra jest tak skonstruowana, by wszyscy mieli równe szanse: bez względu na wiek czy posiadaną wiedzę. Grać można indywidualnie lub zespołowo (w grze zarejestrowana jest jedna osoba, ale cały zespół pracuje na poprawne wypełnienie jednej karty). Gracze niepełnoletni, by zarejestrować się w grze, muszą dostarczyć do CLZ podpisaną zgodę opiekuna. Wszyscy gracze otrzymają pamiątkowe koszulki z logo Gry.
Gra odbędzie się 14 maja w godz. 14.00-17.00. Rejestracja już ruszyła i trwa do wyczerpania kart lub do 13 maja. Udział jest bezpłatny.
Szczegóły:
Gra Miejska - Poznaj Białystok 2016