Postacie nie z tej epoki
W 1660 r. rządy w Białymstoku objęła magnacka rodzina Branickich, a niedługo potem urodził się największy jej przedstawiciel - Jan Klemens. Dzięki niemu miasto stało się prawdziwą perłą Podlasia. 7 maja pojawi się po raz kolejny...
XVII-wieczny Białystok to nie tylko rozkwit życia dworskiego, ale także duchowego. Obok katolików i żydów pojawiają się muzułmanie, a sto lat później ewangelicy. Również ich nie zabraknie na naszych ulicach 7 maja...
XIX i XX wiek przynosi nowe zmiany - jak grzyby po deszczu wyrastają przeróżne fabryki i rezydencje ich bogatych właścicieli. Choć czas fabrykanckiej prosperity Białegostoku przeminął, 7 maja przypomni o nim największy z dawnych przedsiębiorców - August Moes...
Czas na gry miejskie
Gry miejskie to popularny ostatnio rodzaj rozrywki, który ma łączyć elementy gier komputerowych, RPG oraz happeningów ulicznych.
Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują między sobą na ulicach miasta, starając się wykonać postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie. Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu, a całość rozgrywana jest w przestrzeni miasta, które stanowi swego rodzaju planszę do gry.
Ale o co właściwie chodzi?
Już w sobotę 7 maja każdy będzie mógł wziąć udział w niecodziennej rozrywce w Białymstoku - grze miejskiej, która połączy, a jednocześnie wypromuje wśród mieszkańców, nowe szlaki turystyczne.
Aby podjąć się wyzwania należy stawić się w wyznaczonym miejscu i odebrać wskazówki, jak dotrzeć do historycznych łączników. Napotkane postacie nagrodzą uczestników mianem Odkrywcy Białegostoku oraz nagrodami - niespodziankami.
Zapisy do gry będą trwały do piątku 6 maja. Aby do niej dołączyć, należy zebrać zespół liczący od 2 do 5 osób i zgłosić się za pomocą specjalnego formularza dostępnego
tutaj. Przed zgłoszeniem trzeba zarejestrować się w serwisie, a po prawidłowej rejestracji, otrzymamy maila potwierdzającego zgłoszenie i informację o miejscu startu gry.
Gra na szlakach
Gra miejska ma połączyć szlaki turystyczne, które zaczną działać w Białymstoku: białostockich fabrykantów - wiodący po największych fabrykach i rezydencjach; świątyń, na których znajdą się kościoły katolickie, cerkwie, dawne synagogi i kirchy; szlak architektury drewnianej - prezentujący m.in. zabudowę ul. Młynowej czy Bojar oraz szlak Branickich, który poprowadzi miejscami związanymi z tym rodem - dziś niewątpliwie najcenniejszymi zabytkami naszego miasta.
Przypomnijmy również, że w Białymstoku działa już szlak esperanto i wielu kultur oraz otwarty w ubiegłym roku - szlak kulinarny. Wszystkie przygotowała firma Landbrand z Poznania.
E.S.