Dzięki udziałowi w grze miejskiej uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję poznania miasta, którego już nie ma - miasta, w którym dorastał twórca esperanto, miasta pełnego wielojęzycznego zgiełku - Białegostoku Zamenhofa.
Wędrówka po XIX-wiecznym Białymstoku
Celem gry jest odnalezienie miejsc zaznaczonych na XIX-wiecznej mapie Białegostoku i rozwiązaniu zadań. Będzie także okazja na zwiększenie swoich szans w wygranej, trzeba będzie znaleźć tajnych Agentów na trasie i odpowiedzieć na ich pytania.
Gra jest tak skonstruowana, by wszyscy mieli równe szanse: bez względu na wiek czy posiadaną wiedzę. Grać można indywidualnie lub zespołowo (w grze zarejestrowana jest jedna osoba, ale cały zespół pracuje na poprawne wypełnienie jednej karty).
Warunkiem poprawnego zakończenia gry jest odnalezienie 7 miejsc opisanych w pakiecie gracza, zaznaczonych na mapie i przedstawionych na kartach pocztowych, oraz odnalezienie tajnego Agenta. Punkty w grze można zdobywać dopasowując miejsca zaznaczone na mapie i przedstawione na kartach pocztowych do odpowiednich opisów w karcie gry oraz rozwiązując zadania zawarte w karcie gry oraz dane przez tajnego Agenta.
Gra toczy się w przestrzeni publicznej, dlatego też gracze powinni zachować szczególną ostrożność.
Jak wziąć udział w grze?
Rejestracja graczy trwa do 19 maja oraz 20 maja w godz. 13.00-13.30 lub do wyczerpania pakietów gracza. Obowiązują zapisy: telefoniczne lub osobiste w kasie BOK/CLZ. Liczba miejsc jest ograniczona.
Uczestnikami gry mogą być osoby, które ukończyły 15. rok życia. Osoby niepełnoletnie,
które chcą samodzielnie uczestniczyć w grze, muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów.
Gra odbywać się będzie 20 maja w godzinach 14.00-17.00. Uczestnicy proszeni są o stawienie się o godz. 13.30 w celu pobrania koszulek i pakietów gracza. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi tego samego dnia o godz. 19.00 w BOK/CLZ.
O co walczą gracze?
Jakie są nagrody? W tym roku zostanie nagrodzonych aż 13 najlepszych graczy. Otrzymają oni zaproszenia na kolacje, obiady, desery w restauracjach położonych na szlaku gry, ufundowanych przez sponsorów oraz zestawy wydawnictw, gadżetów od BOK/CLZ. Wszyscy gracze otrzymają pamiątkowe koszulki z logo gry.
Będzie to już ósma odsłona gry miejskiej, która jest organizowana przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa.
Szczegóły:
Gra miejska 2017