Symboliczny gest wyłączenia światła przypomni po raz kolejny o tym, że wszyscy powinniśmy się troszczyć o środowisko naturalne.
- W czasie Godziny dla Ziemi WWF zachęcamy do gaszenia światła oraz do podejmowania zobowiązań, które nie wymagają od nas wielkich wyrzeczeń - mówi Wojciech Stępniewski z WWF, które organizuje akcję. - Symboliczne zgaszenie świateł jest pretekstem do włączenia się w akcję, która może trwać dłużej niż tylko godzinę. Dlatego zachęcamy do zmiany codziennych nawyków i przyzwyczajeń, które pomogą nie tylko zmniejszyć wydatki ponoszone przez nas na energię elektryczną, ale również przyczynią się do ochrony środowiska.
Białystok po raz kolejny przyłącza się do akcji. O godz. 20.30 zgasną iluminacje budynków sakralnych, m.in. katedry p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościoła św. Rocha, cerkwi św. Mikołaja, a także ratusza, Pałacu Branickich (wraz z Bramą Wielką), Pałacyku Gościnnego, budynku Prokuratury Okręgowej, Książnicy Podlaskiej oraz schodów i podświetlenie drzew na Rynku Kościuszki.
Również każdy z nas może włączyć się w akcję WWF Polska, gasząc światło w domu. Najważniejsze jest jednak, byśmy na co dzień nie zapominali, jak pomóc Ziemi. Gaśmy zbędne światło, wymieńmy zwykłe żarówki na energooszczędne świetlówki i wyłączajmy urządzenia elektryczne, których nie używamy. Segregujmy śmieci, przesiadajmy się do komunikacji miejskiej i na rower, oszczędzajmy wodę.
W tym roku w ramach Godziny dla Ziemi WWF światła zgasną we wszystkich polskich województwach. W ciemnościach pogrążą się także najsłynniejsze budynki i obiekty architektoniczne w naszym kraju, w tym Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Teatr Wielki, mur Starego Miasta, mosty warszawskie i krakowskie, Wawel oraz Spodek.
Więcej informacji na
www.wwf.pl.