Sport

Wróć

Futsal. Remis w derbach Białegostoku

2016-12-03 21:25:24
Futsalowe derby Białegostoku, czyli spotkanie, w którym naprzeciwko siebie stanęły MOKS Słoneczny Stok i Elhurt-Elmet Helios, zakończyło się remisem 3:3. Oznacza to, że aby poznać drużynę, która wiedzie w mieście prym, trzeba poczekać na rewanż.
Fanpage MOKS Słoneczny Stok Białystok
Faworytem derbowego starcia był MOKS. Oprócz tego, że drużyna ta pełniła rolę gospodarza spotkania, to na dodatek mogła się poszczycić wyższą lokatą w tabeli, lepszą grą na przestrzeni całego sezonu i mianem najbardziej bramkostrzelnej drużyny rozgrywek.

Futsalistów Heliosu tabela i wszelkie statystyki niewiele najwidoczniej obchodziły, bo goście rozpoczęli mecz z dużym animuszem. Poskutkowało to prowadzeniem 2:0, którego jednak nie udało im się dowieźć do końca. MOKS w drugiej połowie doprowadził do wyrównania, ale mecz na 4 bramkach się nie zakończył. W ostatnich fragmentach rywalizacji po golu zdobyli jeszcze zarówno goście, jak i gospodarze. Na trafienie Heliosu z 35. minuty bardzo szybko odpowiedział zawodnik MOKS-u - Norbert Jendruczek.

Wynik 3:3 to rezultat, z którego zdecydowanie bardziej zadowoleni mogą być futsaliści Heliosu. Jest to bowiem dla nich pierwszy punkt zdobyty przeciwko miejscowemu rywalowi od września 2014 r. Dwa ligowe starcia w poprzednim sezonie zakończyły się wysokimi zwycięstwami MOKS-u.

W następnej kolejce MOKS Słoneczny Stok Białystok czeka bardzo trudne zadanie. Zawodnicy ze stolicy Podlasia udadzą się do Warszawy na rywalizację z liderem rozgrywek, czyli AZS-em Uniwersytet Warszawski. Elhurt-Elmet Helios Białystok zmierzy się natomiast u siebie z AZS-em UZ Zielona Góra.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Elhurt-Elmet Helios Białystok 3:3 (0:2)
Bramki: Marcin Firańczyk 29, 30, Norbert Jendruczek 36 (przedłużony rzut karny) - Przemysław Siuchno 6, Dawid Charkiewicz 11, Patryk Dłuski 35