Wnioski będą przyjmowane w terminie od 1 grudnia do 31 grudnia. Jak tłumaczy białostocki magistrat, celem projektu jest zwiększenie udziału rozproszonej produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych na terenie miasta. W projekcie przewidziane jest wykonanie 70 instalacji o mocy do 5 kWp oraz 10 instalacji o mocy powyżej 5 kWp. Wnioskodawca ma możliwość wyboru jednego rodzaju instalacji OZE.
Wysokość grantu wynosi do 70% kosztów kwalifikowanych brutto montażu instalacji z zastrzeżeniem, że wartości kosztów kwalifikowanych wynosić będą:
- instalacja fotowoltaiczna o mocy do 5 kWp – maksymalnie 7 tys. zł za 1 kWp;
- instalacja fotowoltaiczna o mocy powyżej 5 kWp – maksymalnie 6 tys. zł za 1 kWp.
Instalacja objęta projektem będzie produkowała energię elektryczną na potrzeby własne gospodarstwa domowego. Nie przewiduje się możliwości rozbudowy istniejącej instalacji OZE.
- Wnioski mogą być składane w formie papierowej, jak i elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. W przypadku złożenia dokumentów drogą pocztową decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego w Białymstoku - tłumaczy Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej.
Jeżeli chodzi o kryteria prawne, wnioski mogą składać osoby posiadające nieruchomości na terenie miasta oraz posiadający regulowany stan prawny nieruchomości. Ponadto właściciel musi mieć uregulowane zobowiązania wobec Miasta, a budynek nie może stanowić miejsca rejestracji lub prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej.
Wszystkie informacje są dostępne na stronie
Biuletynu Informacji Publicznej.