Gabinet
Prime Rehabilitacja mieszczący się przy ulicy Rzemieślniczej 40 powstał z myślą o mieszkańcach Białegostoku i okolic, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Każdy proces leczenia jest indywidualny, poprzedzony wnikliwym wywiadem, aby odnaleźć przyczynę dolegliwości. Profesjonaliści, poznając historię medyczną, styl życia, warunki pracy oraz środowisko danej osoby są w stanie zaproponować szereg zabiegów optymalnych i najbardziej efektywnych w danym przypadku.
Nieco więcej o gabinecie Prime rehabilitacja opowiedział współtwórca tego miejsca – pan Adam Awksietijuk:
1. Do kogo jest skierowana Państwa oferta?
Tak naprawdę do wszystkich osób: tych które odczuwają ból, tych którzy chcą usprawnić swoje ciało i zadziałać profilaktycznie lub po prostu odpocząć, zrelaksować się. W becnych czasach wielu z nas w pędzie życia nieco zapomina o sobie. Praca, trudności dnia codziennego, natłok informacji sprawiają, że nie zauważamy bądź bagatelizujemy sygnały, które wysyła nam ciało. Najczęstszym z nich jest ból, który jest jedną z pierwszych informacji o dysfunkcji w naszym organizmie. To również najczęstszy powód, z którym pacjenci zgłaszają się do fizjoterapeuty czy osteopaty. Z usług naszego gabinetu skorzystać może wiele osób, których problem bólu dotyczy. Naszym celem jest bowiem poprawa jakości życia pacjentów. Mogą się do nas również zgłosić osoby po urazach i kontuzjach sportowych, cierpiące z powodu ograniczenia ruchu, a także z problemami związanymi układem pokarmowym i wieloma innymi. Pełna lista schorzeń, z którymi pracujemy znajduje się na naszej stronie www.primerehabilitacja.pl.
2. Kiedy wiadomo, że trzeba się zgłosić na rehabilitację?
Najczęstszym zauważanym przez nas objawem jest ból, zwłaszcza uporczywy lub narastający. Gorąco zachęcam każdego do wnikliwej obserwacji swojego ciała. Problem zauważony i zniwelowany wcześnie nie wpłynie negatywnie na naszą codzienność i zdrowie. Zalecam nieodkładanie wizyty u lekarza, fizjoterapeuty czy osteopaty na później. Ciało ludzkie ma ogromne zdolności przystosowania się do warunków, w których funkcjonuje, a co za tym idzie każde nowo powstałe ograniczenie/dysfunkcja może spowodować pojawienie się kolejnego problemu.
Z doświadczenia w pracy z pacjentami wiem, że może to istotnie wydłużyć proces powrotu do zdrowia. Jeśli zatem w Państwa funkcjonowaniu nastąpiła negatywna zmiana, polecam udać się na konsultację. Bardzo ważna jest profilaktyka. Zauważamy progres w świadomości społeczeństwa jeżeli chodzi o profilaktykę w dbaniu o siebie i swoje zdrowie. Coraz więcej osób regularnie korzysta z wizyt u fizjoterapeutów i osteopatów po to, by uniknąć kontuzji i innych przykrych sytuacji. To bardzo dobra droga do uniknięcia postępujących zmian, trudniejszych do usunięcia. Choć z każdym wyzwaniem się zmierzymy i dobierzemy terapię,zachęcamy do profilaktyki.
3. Dlaczego wizyty u fizjoterapeuty są takie ważne dla naszego zdrowia?
Zabiegi z zakresu fizjoterapii i osteopatii są w stanie zmienić życie na lepsze. Dosłownie. Dzięki nim możemy ponownie wykonywać naszą pracę, codzienne czynności, wrócić do swoich pasji. Przy wnikliwej diagnostyce i dostosowanym procesie leczenia, poza poprawą aktualnego stanu możemy wskazać również drogę, by tych przeszkód w przyszłości uniknąć. Zazwyczaj problem nie pojawia się nagle. Analizując wiele czynników, jak choćby fizjologia, sposób żywienia, czy codzienne nawyki możemy dojść do realnej przyczyny choroby. Kontrola swojego organizmu poprzez okresowe badania i ocena w gabinecie fizjoterapii pozwala ocenić również predyspozycje wystąpienia pewnych dolegliwości. Systematyczność i sumienność w tymże oraz odpowiednio wczesna reakcja daje nam realny wpływ na nasz dobrostan.
4. Jakie metody leczenia są u Państwa stosowane?
Stosujemy wiele metod leczenia, ciągle szukamy i uczymy się nowych metod. W zawód fizjoterapeuty i osteopaty wpisane jest ustawiczne kształcenie. Podnoszenie kwalifikacji poprzez szkolenia podyplomowe to również wewnętrzna potrzeba pracowników naszego gabinetu. Nasi terapeuci podczas wizyt z pacjentem zawsze wykorzystują cała swoją wiedzę, by proces leczenia był możliwie najbardziej efektywny. Do pracy wykorzystywane są techniki z zakresu fizjoterapii ortopedycznej i sportowej, terapii Mulligana, osteopatii i terapii czaszkowo - krzyżowej wg metody Johna Upledgera. Cały proces, jeśli zachodzi taka potrzeba, wspieramy również zabiegami z zakresu fizykoterapii. Korzystamy więc z czynników fizycznych, takich jak prąd, wiązka laserowa, ultradźwięki czy pole magnetyczne. Ponadto posiadamy w ofercie również krioterapię, czyli leczenie zimnem, kinesiology taping - plastrowanie dynamiczne oraz drenaż limfatyczny - z wykorzystaniem aparatu do drenażu jest możliwa redukcja obrzęku, a nawet uczucia tzw. ciężkich nóg. Ponadto nasz gabinet jako pierwszy i jedyny w całym regionie posiada innowacyjną, odpowiadającą za regenerację organizmu na poziomie komórkowym - TERAPIĘ MITOCHONDRIALNĄ (IHHT).
5. Na czym polega terapia mitochondrialna (IHHT)?
Terapia mitochondrialna to wynik wielu lat badań dużej grupy naukowców. Istotą tego zabiegu jest stymulacja organizmu na poziomie komórkowym. Za pomocą specjalnego aparatu , pacjent oddycha mieszanką powietrza o zmiennym stężeniu tlenu (naprzemiennie o wysokim i niskim stężeniu) sesja trwa 30-45 minut. Podczas tego oddychania dochodzi do stymulacji procesu przebudowy mitochondriów, regeneracji komórek ciała, poprawy wydolności organizmu.
W naturalnych warunkach ta przebudowa również zachodzi, jednak dzięki wykorzystaniu terapii IHHT cały proces jest przyspieszany, a także co istotne, nowe mitochondria są dużo bardziej wydajne. Dla wyjaśnienia - mitochondrium to część komórki odpowiedzialna za produkcję energii. W wyniku korzystania z TERAPII MITOCHONDRIALNEJ można uzyskać wiele korzyści, do których należą m.in.: poprawa funkcjonowania układu oddechowego, poprawa odporności, spowolnienie procesów starzenia, poprawa wyników sportowych, i wiele innych. Zabieg ten z powodzeniem wykorzystywany jest również w leczeniu boreliozy, powikłań po infekcjach układu oddechowego (np. Covid 19), leczeniu otyłości oraz depresji. Dzięki wykorzystaniu TERAPII IHHT znacznie wzrasta tempo regeneracji, co jest bardzo istotne u osób trenujących sport zawodowo oraz hobbystycznie.
6. Na czym polega metoda leczenia Osteopatia?
Początki osteopatii sięgają przełomu XIX i XX wieku, a jej ojcem był dr Andrew Taylor-Still, amerykański lekarz. Istotą osteopatii jest holistyczne, czyli całościowe spojrzenie na człowieka. Celowo nie użyłem tu słowa organizm ludzki, gdyż w tym podejściu zwraca się również dużą uwagę na emocje, psychikę i środowisko, w którym dana osoba funkcjonuje. Samo leczenie, podobnie jak w przypadku fizjoterapii, polega na zabiegach manualnych. W przypadku konkretnych technik inna bywa siła nacisku - może być znacznie lżejsza. Filozofia osteopatii zwraca dużą uwagę na wrodzone zdolności organizmu do samoleczenia. Zadaniem osteopaty jest odnalezienie przyczyny zaburzenia/dysfunkcji i wyeliminowanie go oraz jednoczesne wspomaganie naturalnych procesów regeneracji.
Gabinet rehabilitacji Prime rehabilitacja mieści się przy ul. Rzemieślniczej 40. Osoby zainteresowane skorzystaniem z zabiegów czy konsultacji mogą umawiać się na wizytę osobiście bądź telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 724 80 72 72. . Wszystkie informacje są dostępne na stronie
www.primerehabilitacja.pl
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]