Sport

Wróć

Fajerwerków nie było, ale wygrali. Teraz czas na starcie z liderem

2023-02-18 19:12:12
Żubry Chorten Białystok odnotowały w sobotę (18.02) kolejne zwycięstwo. W Radomiu rogata drużyna pokonała miejscowego Kolejarza 69:63.
Redakcja BiałystokOnline
Białostockie Żubry, mimo gry na wyjeździe, były wyraźnym faworytem w starciu z Kolejarzem Basket Radom, ale sobotnia rywalizacja ostatecznie nie należała do łatwych. Gospodarze dobrze weszli w spotkanie, w efekcie czego po pierwszej kwarcie Kolejarz prowadził z Żubrami różnicą 9 oczek i ekipa ze stolicy Podlasia, by myśleć o zwycięstwie, musiała wejść na zdecydowanie wyższe obroty.

Choć do końca pojedynku zespół z Radomia prezentował się solidnie, to jednak gra białostoczan z czasem wyglądała coraz lepiej i straty powoli udawało się niwelować. Jeszcze w połowie spotkania Żubry przegrywały 33:36, lecz już po trzeciej kwarcie na tablicy wyników widniał remis.

W ostatniej fazie meczu emocji więc nie brakowało, ale podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego w decydującym momencie potrafili pokazać swoją wyższą i do niespodzianki w sobotę nie doszło. Rogata drużyna zwyciężyła w Radomiu 69:63, co oznacza, że Kolejarz został w tym sezonie pokonany przez Żubry już dwukrotnie. Jesienią, w hali UwB, białostoczanie wygrali 78:50.

W następnej kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) Żubry zmierzą się u siebie z liderem, czyli Zniczem Basket Pruszków, natomiast Tur, który tym razem pauzował, powalczy na wyjeździe z AZS-em UJK Kielce. Mecze z udziałem podlaskich zespołów rozegrane zostaną w przyszłą sobotę (25.02).

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

15. Lublinianka Basketball Lublin 19 21 2-17

Kolejarz Basket Radom - Żubry Chorten Białystok 63:69 (20:11, 16:22, 18:21, 9:15)
Żubry Chorten Białystok: Daniel Kamiński (2 pkt), Michał Bombrych (10 pkt), Patryk Milewski (7 pkt), Arkadiusz Zabielski (12 pkt), Andrzej Misiewicz (15 pkt), Mariusz Rapucha (14 pkt), Mateusz Niewiński (0 pkt), Szymon Jaworski (6 pkt), Paweł Trypus (3 pkt)