Nauka

Wróć

Dzień Otwarty PB. Będą warsztaty, wykłady, wycieczki - można się już zapisywać

2024-02-28 07:39:47
13 marca odbędzie się Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej. Młodzież może już zapisywać się na wydarzenia, które będą organizowane przez uczelnię. A zaplanowano ich całkiem sporo
J. Doroszkiewicz/PB
Czy dyplom Politechniki Białostockiej pomaga w znalezieniu pracy? Jacy inżynierowie są obecnie najbardziej poszukiwani przez pracodawców? Na co zwrócić uwagę, zdając maturę z matematyki? Jak wyprodukować prąd i do czego służy cyfrowy bliźniak? Jak sterować robotami i jak je budować? Jak być bezpiecznym w sieci? Dlaczego w budynkach tracimy zasięg? Na te, i wiele innych pytań, można będzie znaleźć odpowiedzi w trakcie Dnia Otwartego, organizowanego przez największą uczelnię techniczną.

To właśnie w ten dzień otwieramy naszą uczelnię, innowacyjne laboratoria i nowoczesne pracownie. Zapraszamy do miejsc, w których bywają tylko pracownicy oraz studenci! Rozwiązujemy zagadki nauki, ale przede wszystkim przybliżamy 30 kierunków studiów, które powstały we współpracy z przedsiębiorcami. Stawiamy na formułę krótkich spotkań. Nasi wykładowcy zafascynują nauką, a studenci zaczarują swoją pasją! Odpowiemy na każde pytanie - zaprasza uczelnia.

Część wydarzeń, na które zaprasza Politechnika Białostocka, objęta jest rejestracją. Chętni mogą zapisywać się tutaj:  PROGRAM do 12 marca do godz. 15.00. 

W sumie na 6 wydziałach odbędzie się: 80 warsztatów i doświadczeń, 25 wykładów, 30 prezentacji oraz wycieczki, wystawy i mnóstwo innych atrakcji.  Tego dnia w Centrum Nowoczesnego Kształcenia 13 studenckich kół naukowych pokaże swoje fantastyczne projekty. Można będzie zobaczyć cuda bioinżynierii medycznej, wirtualny świat, zjawiskowe owady, czy ekomateriały budowalne.

W trakcie Dnia Otwartego zaplanowano też spotkania z ekspertami, którzy opowiedzą m.in. o studiach za granicą, perspektywach zawodowych dla absolwentów, czy możliwościach aktywności w Samorządzie Studenckim PB.

Uczestnicy wydarzenia mogą też liczyć na darmowe przekąski: zapiekanki, lody, kawa do wyboru, popcorn. Atrakcją będzie także fotobudka. Zainteresowani będą też mogli zwiedzić Centrum Historii Politechniki Białostockiej inż. Mirosława Bujanowskiego oraz halę sportową uczelni.

Wydarzenia odbędą się w kilku lokalizacjach:

- kampus przy ul. Wiejskiej 45 (teren pomiędzy ulicami Zwierzyniecką, Wiejską i Świerkową);
- Wydział Architektury, ul. Oskara Sosnowskiego 11;
- kampus Wydziału Inżynierii Zarządzania, ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie;
- Centrum Nowoczesnego Kształcenia, ul. Zwierzyniecka 16
- Instytut Nauk Leśnych, ul. Piłsudskiego 1A w Hajnówce.
Redakcja
24@bialystokonline.pl